با انواع تبلیغات در اینترنت آشنا شوید

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۷

۱۰:۳۹

تبلیغات برای محصولات و ارائه خدمات میتواند تاثیر مثبت در خرید بگذارد . در این میان رسانه اینترنت به عنوان پرطرفدارترین رسانه تبلیغاتی توانسته از رقبای سنتی خود یعنی تلویزیون  ورادیو پیشی بگیرد و سهم بیشتری از بازار را تصاحب کند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع تبلیغات اینترنتی اشنا کنیم . در ادامه همراه باسارین وب باشید .

تبلیغات اینترنتی بر اساس هزینه پرداخت :

پرداخت یک قیمت ثابت:

در روش ، تبلیغ کننده به ازای یک مبلغ ثابت ، یک جایگاه تبلیغاتی از وبسایت را اجاره میکند و به ازای زمانی که برروی سایت قرار دارد هزینه پرداخت میکند مثلا برای یک ماه .

CPM یا همان Cost Per Mile :

در این روش تبلیغات ، بنر تبلیغی به ازای هر نمایش که درون وبسایت قرار میگیرد یا بهتر بگویم هر رفرش و بارگذاری صفحه یک بار تبلیغ به حساب می آید .

CPC یا همان Cost Per Click:

این روش به صورت کلیک برروی بنر محسوب میشود که اکثر اژانس های تبلیغات اینترنتی از این روش استفاده میکنند .

 

تبلیغات متنی :

در این روش تبلیغاتی، تبلیغ آگهی‌دهنده کاملا به صورت نوشته نمایش داده می‌شود. چنین تبلیغاتی، در موتورهای جستجو و همچنین در سرویس‌های بعضی از شبکه‌های تبلیغاتی داخلی دیده می‌شود و بیشتر برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند به واسطه محتوا نوشتاری به جذب مخاطب بپردازند.

 

تبلیغات ویدیویی :

این روش تبلیغاتی بیشتر توسط وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های آپلود و نمایش ویدیو ارائه می‌شود. عموما تبلیغات ویدیویی، در چنین سایت‌هایی قبل از شروع ویدیو مورد نظر کاربر، نمایش داده می‌شود. برای نمونه وب‌سایت‌هایی که چنین سرویس ارائه می‌دهند، می‌توانیم به یوتیوب، ویمئو و آپارات اشاره کنیم که شیوه پرداخت هزینه تبلیغاتی در آنها به ترتیب به صورت CPC، CPM و بر حسب هر ثانیه نمایش است.

البته باید درنظر داشته باشید که شیوه دیگری برای تبلیغات ویدیویی وجود دارد که در شبکه‌های اجتماعی دیگری چون فیسبوک و اینستاگرام رایج است و در این روش، آگهی‌دهنده می‌تواند یک کمپین برای پست آپلود شده خود ایجاد کند که مشخصا باید محتوای مورد نظر به صورت ویدیو باشد.

 

برای طراحی سایت و سئو وبهینه سازی حرفه سایت با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده