رویکرد های موثر در تبلیغات کلیکی برای کسب و کار ها

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۷

۱۰:۴۳

رویکرد های درست میتواند کسب و کار ها را از زمین بلند کند و به اصطلاح اوج بدهد . در ادامه میخواهیم شما را انواع رویکرد های کلیکی آشنا کنیم . در ادامه همراه با سارین وب باشید .

رویکرد های موجود :

  1. اطلاع رسانی(awareness)
  2. افزایش موقعیت فروش(Lead Generation)
  3. فروش(sales)

 رویکرد اطلاع رسانی(Awareness) :

رویکرد اطلاع‌رسانی در تبلیغات کلیکی و طراحی بنر برای کسب‌وکارها در دو سطح تعریف می‌شود:

  1. اطلاع‌رسانی برای برندینگ(Brand Awarness)
  2. اطلاع‌رسانی برای نوع محصولات و خدمات(Product/service Awarness)

اما نکته‌ بسیار مهم این است که چه زمانی یک کسب‌وکار، تبلیغات کلیکی خود را با رویکرد اطلاع‌رسانی، طراحی‌ و اجرا می‌کند؟

اطلاع‌رسانی برای برندینگ(Brand Awarness):

برای درک این رویکرد، قبل از هر چیزی خیلی مختصر باید در رابطه با ماهیت برندسازی بدانیم. برند‌سازی یا برندینگ، یک مسیر با مراحل به هم پیوسته و فراتر از ساخت و شناخت یک لوگو تعریف می‌شود. فرآیند برندینگ، مشتریان را در درک و آنالیز ارزش‌های یک کسب‌وکار هدایت می‌کند و تجربه محصولات و خدمات مربوطه را محقق می‌سازد. پس اگر یک کسب‌وکار و برندش در دنیای دیجیتال شناخته شده نیست، در مرحله اول، اطلاع رسانی و حک کردن نام تجاری در ذهن مخاطب برایش تعریف می‌شود.

این تثبیت برند باید آنقدر خوب اتفاق بیفتد که اولویت مخاطب برای جستجو در صفحات وب، میان رقبایی با فعالیت مشابه، برند شما باشد. برای مثال آدیداس یا نایک جز اولین برند‌ها برای جستجو، پس از شنیدن کلمه پوشاک ورزشی هستند. پس اولین بنرهایی که در فضای وب منتشر می‌کنید باید با تمرکز و جا‌ انداختن نام تجاری شما طراحی شود و نکات زیر را رعایت کند:

 

تبلیغات کلیکی با رویکرد افزایش موقعیت فروش(Lead Generation):

امروزه کسب‌کارها هرچقدر پیام‌های تبلیغاتی یا پیشنهاد‌های شگفت‌انگیزی برای مشتریان طراحی کنند چون بازار اشباع است، دیگر دیده شدن این پیام‌ها و تاثیر‌گذای تبلیغات رونق سابق را ندارند. در بازاریابی مدرن برای حل این مشکل استراتژی تبلیغات را به طوری طراحی می‌کنند تا نحوه معرفی تولید‌کننده به مصرف‌کننده برعکس شود این بدان معنی است که، دیگر کسب‌کارها در معرفی خود به مخاطبان مانند قدیم تکرار و تکرار و تکرار نمی‌کنند بلکه این مشتریان هستند که به دنبال خرید و یا ثبت ایمیل برای دریافت اطلاعات، خود را به کسب‌وکارها معرفی می‌کنند. این استراتژی جدید منجر به افزایش مشتریان و موقعیت فروش می‌شود یعنی بعد از مرحله جا انداختن نام تجاری و شناساندن محصولات یا حوزه خدمات باید بدانید که، جامعه مخاطبانی که شما در مرحله اول با آن‌ها مواجه می‌شوید، در دل خود ظرفیت و موقعیت فروش محدودی دارد و برای گسترش این جامعه باید مشتریان جدیدی را پیدا کنید یا به عبارتی مشتریان جدیدی شما را پیدا کنند. این شیوه بازاریابی “افزایش موقعیت فروش(Lead Generation)” نامیده می‌شود. اگر این شیوه بازاریابی را دربنرهای تبلیغاتی خود به کار می‌برید باید کاربران را به ثبت‌نام و ثبت ایمیل برای دریافت اطلاعاتی نظیر خبرنامه بیشتر ترغیب کنید.

در “Lead generation” شما با دادن یک ارزش اضافه مانند PDF، کتاب‌های الکترونیکی(ebook) آموزشی، بسته‌هایی با محتوای متنی و تصویری و… کاربران را به ثبت ایمیل ترغیب می‌کنید سپس پتانسیل بالقوه‌‌ای که در صاحبان این ایمیل‌ها تحت عنوان موقعیت فروش وجود دارد را بالفعل می‌کنید به طوریکه کاربران احساس نکنند که از ایمیل‌های آن‌ها سو استفاده شده‌است و اطلاعات شما را اسپم تلقی کنند.

در مجموع، افزایش موقعیت فروش نیاز به مشاوره تخصصی دارد و به شیوه‌های مختلف اتفاق می‌افتد اما نکات زیر جز نکات پایه‌ای به شمار می‌آید که دانستن آن‌ها شما را برای مشاوره گرفتن تخصصی از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ آماده می‌کند:

برند “خوگر” دکمه فراخوان “دریافت کتاب” را برای ثبت ایمیل در بنر تبلیغاتی خود به کار برده‌است.

پیشنهادهای تخفیف همیشه برای مخاطبان جذاب است

تبلیغات کلیکی با رویکرد فروش:

توجه داشته‌باشید اگر با هدف فروش تبلیغات کلیکی خود را شروع می‌کنید علاوه بر اصول طراحی بنرها و نحوه درست هدایت کاربر به صفحات فرودِ تاثیرگذار باید نکات زیر  را در دستور کار خود قرار دهیم:

 

نتیجه‌گیری و دسته‌بندی برای انواع تبلیغات کلیکی:

به طور کلی تمام مطالب بالا را می‌توان مختصر در چند جمله بیان کرد. اگر شما به عنوان یک کسب‌وکار تصمیم دارید برای ترویج کسب‌وکار خود، تبلیغات کلیکی انجام دهید و یک کمپین داشته‌باشید، باید سه رویکرد بالا را به ترتیب به اجرا درآورید.

  1. در گام اول، کمپینی را طراحی می‌کنید که تمرکز آن روی تثبیت نام تجاری، ایجاد حس اعتماد و اشتیاق در ذهن مخاطبانتان باشد.
  2. در گام دوم، با روش‌های مختلف و خلاق، یک کمپینی که منجر به جمع‌آوری ایمیل شود را اجرا می‌کنید و سپس روش‌های استراتژیکی را برای تبدیل لیست ایمیل‌ها به مشتری به کار می‌برید.
  3. در گام سوم، اگر مشتریان شما در مرحله خرید قرار دارند و دامنه مشتریان شما به اندازه کافی گسترده است، آ‌ن‌‌ها را مستقیما به صفحه خرید هدایت کنید تا تصمیم به خرید به تعویق نیفتد.

برای طراحی سایت حرفه ای با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده