دریافت پیش پرداخت پروژه طراحی سایت از مشتریان چگونه است ؟

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۱۲/۲۶

۱۰:۵۸

به عنوان طراح یک وبسایت که  طراحی سایت انجام میدهد یا حتی یک شرکت  طراحی سایت باید بدانید که چگونه پیش پرداخت پروژه  طراحی سایت خود را از مشتری  طراحی سایت خود بگیرید . در این مقاله قصد داریم این موضوع را بیشتر برای شما روشن کنیم . در ادامه همراه با  طراحی سایت باشید.

شما در این حالت از عصبانیت فریاد می زنید، زیرا صورتحساب تان هم چنان باز مانده است و شما نمی توانید به تنهایی از پس هزینه ها بر بیایید. من این سناریو را بارها و بارها در تجارت طراحی وب سایت خود و دیگران مشاهده نمودم. برای حل این مشکل، من راه هایی به شما پیشنهاد می کنم که می توانید از شر تاخیر در پرداخت مبلغ پروژه های طراحی وب سایت خود خلاصی بیابید.

چیزی که من متوجه شدم این می باشد که راحت ترین راه برای دنبال کردن مشتریان برای پرداخت های از موعد گذشته شان این می باشد که هرگز نگذاریم که در وهله اول در پرداخت های خود دیرکرد داشته باشند. شما باید پیش از شروع پروژه از آن ها مبالغی را به عنوان پیش پرداخت دریافت نمایید.

گفتن این حرف آسان تر از عمل کردن آن می باشد، درست است؟ ممکن است از این که از مشتری وب سایت خود پیش پرداخت بگیرید، احساس خوبی نداشته باشید و همه هزینه پروژه را واگذار به نتیجه نهایی نمایید. اما همان طور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، پیش پرداخت گرفتن بسیار آسان تر از آن چه می باشد که فکر می کنید.

چرا از مشتریان  طراحی سایت  خود باید اول کار پیش پرداخت بگیرید ؟

برای این امر در این جا دلایل واضحی وجود دارد:

- شما زمانی که نیاز دارید می توانید از این پول برای پروژه  طراحی سایت  استفاده نمایید.
- زمانی را صرف دنبال کردن مشتری خود برای پرداخت های اولیه نمی گذرانید.
- شما می توانید در شب سرتان راحت روی بالش بگذارید، زیرا می دانید که پول در حساب بانکی تان موجود می باشد.
اولین مورد می تواند مهم ترین دلیل محسوب شود. داشتن پول نقد می تواند گزینه ها و آپشن هایی را در اختیار شما قرار دهد و شما را از اشتباه افتادن در تجارت خود منع نماید. جدا از فوایدی که پول نقد دارد، دلیلی که واقعا دوست دارم از پیش شروع پروژه از مشتری وب سایت مبالغی را دریافت کنم، به این ترتیب می باشد:

 برای من راحتی خیال به وجود می آورد.

- به این فکر نمی کنم که آیا مشتری در انتهای پروژه طراحی وب سایت پشیمان می شود یا خیر.

- به این فکر نمی کنم که آیا چک آن ها نقد می شود یا خیر.
- با فاکتور ها و صورت حساب هایی رو به رو نمی شوم که سه هفته از موعد پرداخت آن ها گذشته است.

 از این رو زمان خیلی زیادی را صرف فکر کردن درباره درآمد شغل طراحی وب سایت مستقل خود نمی کنم و بیشتر وقت خود را روی ارائه بهترین طراحی متمرکز می سازم. دریافت پیش پرداخت می تواند بار سنگینی را از دوش تان بردارد.

دیگر مزیتی که می توانید از این روش به دست بیاورید و هرگز به آن فکر نکرده بودید به این ترتیب می باشد: صرفه نظر کردن مشتریانت از پروژه طراحی وب سایت غیر ممکن می شود. و شما می توانید روی درآمد این پروژه برای خود حساب باز کنید.

و اگر هم در این میان مشتری باز هم از انجام پروژه منصرف شد، شما از قبل پول خود را دریافت کرده اید  و هر دو جانب می توانید به سوی کار و زندگی تان بروید.

 چگونه از مشتریان  طراحی سایت  خود پول پیش دریافت نماییم؟

به این منظور باید به این نکات توجه کنید:

- شما نباید به سختی موردی را به مشتری وب سایت خود بفروشید.
- شما نباید در این باره با مشتری وب سایت خود بسیار مذاکره نمایید.
- شما نباید یک فروشنده عادی باشید.

تمام کاری که باید انجام دهید این می باشد که اگر آن ها با پیش پرداخت موافقت نمودند، اندکی تخفیف برای آن ها قائل شوید. این تخفیف به سادگی می تواند با در نظر گرفتن 5 تا 10 درصد کاهش در هزینه کلی پروژه  طراحی سایت  انجام شود.

من تخفیف در پروژه های طراحی وب سایت خود را در کنار قیمت کلی اعلام می کنم: "اگر در هنگام امضای قرار دارد تمام هزینه ها پرداخت شود، 10 درصد تخفیف قائل می شوم." برای آن که مشتری را به فکر کردن در این باره سوق دهم، در تماس های خود قبل از فرستادن طرح های پیشنهادی به این نکته یادآورم می شوم. یا بعد از اینکه طرح پیشنهادی را مرور نمودند و می خواهند با شما همکاری نمایند، می توانید این موضوع را دوباره تکرار کنید.

من این کار را در یک تماس تلفنی و یا در یک ایمیل و یا هر دو تکرار می کنم. در تماس های تلفنی، من این موضوع را به عنوان بخشی از پروسه کاری خود اعلام می کنم. به یاد داشته باشید که من مشتری را وادار به کار کردن با خود نمی کنم و چیزی را به اجبار به آن ها تحمیل نمی نمایم. من تنها این مورد را به عنوان گزینه ای به آن ها ارائه می دهم که می توانند از آن استفاده نمایند.

من معمولا به این ترتیب عمل می کنم: "چگونگی پرداخت پروژه طراحی وب سایت به این ترتیب است که من 50 درصد پیش پرداخت می گیرم و مابقی در زمان X باید پرداخت شود و اگر شما مایل باشید تا در ابتدا تمامی هزینه پروژه طراحی وب سایت را پرداخت کنید، 10 درصد تخفیف به شما می دهم".

 
اما اگر من تخفیف دهم، آن همه پول را از دست خواهم داد؟

بیایید این گونه فکر کنیم که پروژه ای در اختیار داریم که هزینه آن 000/80 دلار می باشد و ممکن است مشتری سایت با خود این چنین بگویید: "طراح وب سایت هشت هزار دلار را به عنوان تخفیف از قیمت اصلی کم خواهد کرد." اما واقعا چیزی که اتفاق می افتد این می باشد که تخفیف از قبل  اعمال شده است.

از این رو این مبلغی است که طراح وب سایت حتی در صورت فسخ قرارداد دریافت خواهد کرد. من ترجیح می دهم که قیمتی تخفیفی را به گونه ای به مشتریان وب سایت خود ارائه دهم که با قیمت اصلی در ذهن خودم مطابقت دارد.

زمانی که پروژه طراحی را برای کار کردن قبول می کنم، قیمت کاهش یافته همان قیمت اصلی است که من در ذهن خود در نظر داشته ام. اگر مشتری تصمیم داشته باشد که قیمت تخفیفی را انتخاب نکند، ما همان روش قبلی را در پیش می گیریم و از آن ها 50 درصد به عنوان پیش پرداخت دریافت می نماییم. من به این روش این گونه نگاه می کنم که 10 درصد به مبلغ کلی پروژه ام که در دو قسط پرداخت می شود، اضافه خواهد شد.

من پروژه های طراحی وب سایت را با این ذهنیت قبول می کنم. من فکر می کنم که قیمت واقعی بدون تخفیف برای من 10 درصد بیشتر به همراه خواهد داشت. البته من این موضوعات را با مشتریان سایت خود در میان نمی گذارم. در هر صورت رو به روی مشتریان وب سایت دو گزینه وجود دارد که می توانند بر اساس آن تصمیم گیری نمایند.

قیمت های من بر اساس بازار خاصی نمی باشد و از این رو چه قیمت 10 درصد بالاتر باشد و یا پایین تر باشد فرقی ندارد، زیرا هیچ قیمت ثابت و یکسانی در این میان وجود ندارد که ارائه کنم. مشتری می تواند به سمت طراحان وب سایت دیگری برود که کارشان را در ازای 50، 500 و یا 5000 دلار ارائه می دهند. از این رو کدام قیمت صحیح می باشد؟ این جا مشتری است که باید تصمیم بگیرد که کدام مورد متناسب شرایط شان می باشد.

اگر این ایده تخفیف گرفتن را نادیده بگیرید و دو گزینه دیگری را برای مشتریان وب سایت خود روی میز بگذارید، می تواند شرایط را برای شما سخت و دشوار سازد. من پیشنهاد می کنم که تمامی طراحان مستقل سایت از این روش استفاده کنند.

شما توسط این روش زمانی که وارد بحث و مذاکره با مشتریان وب سایت خود می شوید، قیمتی را در ذهن خود در نظر دارید. این قیمت چیزی است که می خواهید از پروژه طراحی وب به دست بیاروید. شما به خود این چنین می گویید: "من نمی خواهم این پروژه را کمتر از X قبول نمایم".

اگر هم مشتری در این میان از شما اصرار نمود تا قیمت را بیشتر کاهش دهید می توانید این گونه پاسخ دهید: "موردی ندارد، می توانم 10 درصد تخفیف قائل شوم، اما در صورتی که تمام هزینه را در ابتدای پروژه  طراحی سایت  به من پرداخت نمایید". از این رو شما از درخواست آن ها به نفع خود استفاده می کنید.

 
مزیت های این روش بر حرفه  طراحی سایت  مستقل شما

توسط این روش که شما پیش پرداخت هایی را به طور کامل و یا حتی 50 درصد از آن را دریافت نمایید، مزیت هایی را به دست می آورید:

- پیش بینی بهتر درآمد موجود در تجارت  طراحی سایت  مستقل خود.
- پیشرفت و رشد و سرمایه گذاری دوباره در حرفه خود.
- داشتن حق انتخاب اینکه با چه کسی کار کنید و بهترین پروژه های طراحی وب سایت را برگزینید.
- تمرکز روی انجام بهترین کار و نتیجه برای مشتریان وب سایت.
- داشتن راحتی خیال اینکه صورت حساب من پرداخت شده است و نیازی نیست تا دنبال مشتری باشم تا پرداخت های خود را انجام دهد.
- می توانم مدت ها قبل از اتمام پروژه، پول را در حساب بانکی خود ذخیره نمایم.

در هر صورت صورتحساب های مشتریان به هر طریقی و در نهایت باید پرداخت شود. اما شاید باعث شود که ماه ها و هفته ها انتظار بکشید که این موضوع برای یک طراح وب سایت مستقل موضوع بسیار دردناک و سختی می باشد و ناامیدی را در این حرفه به وجود می آورد.

از این رو توصیه می شود تا طراحان مستقل وب به این ترتیب عمل کنند تا در دریافت پرداخت های خود از مشتریان مشکل نداشته باشند و به درآمدی که در این زمینه به دست می آورند، امیدوار باشند. این روش ارائه قیمت تخفیفی می تواند شما را از شر مشکلات بسیاری برهاند و راحتی خیال را برای تان فراهم می نماید. از این روش استفاده کنید تا بتوانید به خوبی در شغل  طراحی سایت  خود درآمد کسب کنید و نگران مسائل مالی نباشید.

 نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنید . همچنین با رفتن به صفحه ثبت سفارش میتوانید سفارش خود را ثبت کرده تامشاورین سارین وب با شما تماس بگیرند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارین وب تجربه کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده