رابطه تنگاتنگ HTML5 و سئو

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۴/۲۵

۱۰:۲۱

بعد از طراحی سایت مهم ترین موضوعی که هر وبمستر و طراح سایت باید به آن توجه کند ، سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو است . در ادامه همراه با سارین وب باشید .

در این مقاله قصد داریم ، تا به رابطه زبان HTML5 با سئو بپردازیم . متد هایی که زیاد پیچیده نیستند اما بعض مواقع کمتر به آن توجه میشود .

 

 HTML5 و رابطه اش با صدا و تصویر در طراحی وب سایت

برای سالیان متوالی ،  طراحان وب سایت از پلاگینهایی مانند Adobe Flash و یا Microsoft Silverlight برای اضافه نمودن صدا و تصویر به صفحات وب سایت و پروژه های خود استفاده مینمودند. این پلاگینها به آنها این اجازه را میدادند تا طراحی های پر زرق و برقی را انجام دهند تا در نهایت بتوانند بیشتر کاربرانشان را به سمت خود بکشانند.

اگر چه این نوع از وب سایت ها همیشه از رتبه بد در موتورهای جستجو رنج میبردند ، بطوریکه موتورهای جستجو نمیتوانستند به خوبی این صفحات را پیدا نموده و آنها را index نمایند. یکی از قدمهای مثبت که در این زمینه برداشته شد از بین رفتن و مردن فلش بود. اگرچه بسیاری از طراحان برای استفاده از آن سرمایه گذاری خوبی را نموده بودند.

زبان HTML5 اجازه میدهد تا صدا و تصویر به خوبی در موتورهای جستجو ثبت یا index شوند. استفاده از این تگهای جدید باعث میشود وب سایت و صفحات آن وب سایت در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشند. بطور کلی وب سایت ها با زبان HTML5 به صورت اتوماتیک نسب به وب سایت هایی که از پلاگینها استفاده نموده اند رتبه بهتری خواهند داشت. البته سوالاتی هم وجود دارد که آیا HTML5 برای همه کارها میتواند مناسب باشد یا خیر.

گوگل بارها و بارها گفته است که وب سایت را برای کاربرانتان بسازید. حتی ممکن است برای این کار در آینده منتظر زبان HTML6 هم باشیم.

 

 

HTML و رابطه تنگاتنگ با سئو

مهم ترین چیزی که باید در زبان برنامه نویسی وب رعایت شود ، تگ های مهم سئو یعنی keyword و description است . این دو تگ مشخص میکند که وبسایت شما در گوگل چه رتبه ای دارد .

 

برای طراحی سایت و سئو  وبهینه سازی با سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده