راز های موفقیت وبسایت های پربازدید

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۱/۲۶

۱۰:۲۸

حوزه تکنولوژی و وب ، عرصه به نمایش گذاشتن و عرضه اندام است . به گفته کارشناسان فضای مجازی ، طراحی وبسایت یک معماری و فن هنر به حساب می آید .  درآمد میلیونی غول های اینترنتی همچون گوگل ، یاهو و مایکروسافت به خاطر رعایت و توجه به فن طراحی بوده است .  اگر شما هم علاقه مند هستید تا به فوت و فن موفقیت های یک وبسایت آشنا شوید ، این مقاله را ازدست ندهید .
برای موفق شدن در دنیای دیجیتالی و معرفی خود در این فضا نیاز به اطلاعات فنی و عمومی دارید که دانستن آن پایه موفقیت شما را میسازد . به کار گیری این موارد به ظاهر ساده میتواند به موفقیت شما و برندتان در فضای مجازی کمک کند .

1 - انتخاب دامنه مناسب برای سایت :
دامنه سایت در طراحی سایت ، ماهیت یک برندو کسب و کار در فضای مجازی است که به طبع انتخاب و ثبت یک دامنه مناسب و مرتبط با کسب وکار میتواند به بهتر مطرح شدن آن کمک به سزایی کند .
سعی کنید دامنه های ملی .ir و .com برند خود را ثبت کنید و کسب وکار خود را برای معرفی محدود به کشور نکنید و جهانی برروی برند خود فکر کرده و کار کنید .

2 - استراتژی تولید محتوا :
بسته به موضوع و حیطه فعالیت شما ، استراتژی شما برای تولید محتوای سایت فرق میکند . نحوه ویرایش و تولید محتوا برای یک وبسایت علمی با یک وبسایت تفریحی و یا تاریخی فرق میکند . اگر به این نکته توجه نکنید به احتمال بسیار زیاد شکست برند و کسب و کار شما قطعی است .

3 - جلوگیری از پیمایش عرضی صفحات وبسایت :
کاربران از صفحاتی که به صورت عرضی پیمایش میشوند بسیار بیزار هستند . در طراحی سایت ، صفحات خود را به صورت پیمایش عمودی دربیاورید و صفحاتی که به صورت عرضی هستند مشکلش را برطرف کنید .

4 - ثابت بودن اندازه متون و فونت سایت :
سعی کنید در همه جای طراحی وبسایت خود از یک فونت ثابت استفاده کنید و از فونت های سیستمی مانند arial , tahoma , sans serif خودداری کنید . از فونت هایی مانند بی یکان و ایران سنس که از خوانایی بالا برخوردار هستند استفاده کنید .
اندازه 14px نیز برای متون ، اندازه مناسبی است .

5 - جلوگیری از انبوه متن :
سعی کنید متون خود را کوتاه و رسا در سایت قرار بدهید . از محتوای مولتی مدیا خصوصا اینفوگرافیک و ودیو استفاده کنید . کاربران شما کمتر وقت خود را برروی متن میگذارند چراکه فرصت و حوصله خواندن و دنبال کردن آن را ندارند .

6 - طراحی سایت سبک و مناسب وب سایت :
وبسایت شما تنها 5 ثانیه فرصت دارد تا بارگذاری شده و مورد استفاده کاربر قرار بگیرد . اگر سرعت لود ( بارگذاری) وب شما پایین است باید به فکر چاره باشید . در این زمینه میتوانید از تیم سارین وب مشاوره بگیرید .

7 -  در طراحی سایت خود قسمت درباره ما و ارتباط با ما قرار بدهید :
کاربران شما نیاز دارند تا درباره شما و فعالیت های شما بیشتر بدانند و حتی با شما ارتباط برقرار کنند . اگر این صفحات را در وبسایت خود درنظر نگرفته اید از همین امروز به فکر آن باشید

8 - عدم وجود صفحات شبکه های اجتماعی برای سایت :
یکی از اشتباهات وبسایت ها نداشتن صفحات اجتماعی در شبکه های اجتماعی معروف است . امروزه داشتن صفحه گوگل پلاس ، توییتر ، اینستاگرام و کانال تلگرام جزو مهم ترین صفحات برای معرفی سایت به کاربران است .

این هشت مورد تنها گوشه ای از راز های موفقیت یک سایت است . اگر نیاز به مشاوره و طراحی سایت موفق دارید از تیم سارین وب کمک بگیرید .  

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده