رعایت قوانین استاندارد باعث جلوگیری از خلاقیت در طراحی سایت میشود ؟

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۴/۲۱

۱۳:۴۱

خیلی از طراحان وبسایت فکر میکنند که استفاده از قوانین استاندارد در طراحی سایت میتواند بر خلاقیت تاثیر منفی بگذارد و نتوانند وبسایت های خلاقانه طراحی کنند .اما در این مقاله قصد داریم تا این موضوع را کمی برای شام بیشتر باز کنیم . در ادامه همراه با سارین وب همراه باشید. 

قوانینی برای طراحی استاندارد وب سایت ها

برای موفق شدن در این زمینه، یک طراحی رابط کاربری وب سایت به صورت استاندارد و اصولی باید به این ترتیب باشد:

- روش استفاده از عوامل طراحی وب سایت توسط مثال هایی توضیح داده شود.
- اطمینان حاصل کنید که در هر مثال، قواعد استاندارد رابط کاربری متعددی را توضیح می دهید، نه این که برای هر قاعده استاندارد مثال مجزایی را به میان آورید.
- تا جایی که می توانید چک لیست هایی را برای کاربران سایت خود مهیا کنید.
- به کارگیری کارشناسانی تا طراحی سایت را از دیدگاه تخصصی بررسی نمایند. طراحان زمانی که دچار شک و دودلی می شوند به این افراد رجوع می کنند.
- باید دستورالعمل و توصیه هایی از کارشناسان دریافت کنید و در طراحی وب سایت خود به کار ببندید.
- هر زمان که بروزرسانی های جدید در دستورالعمل های طراحی وب سایت به وجود آمد، به سرعت در طراحی سایت خود به بهترین وجه به کار ببندید.
- از الگوهای از پیش طراحی شده ای در طراحی سایت خود استفاده نمایید تا یک طراحی استاندارد و معقولی داشته باشید.
- با قرار دادن لینک های متنی در طراحی وب سایت خود می توانید سئو سایت و بهینه سازی خود را ارتقاء دهید.

 

به یاد داشته باشید که اگر پایداری بیشتری در طراحی وب سایت خود می خواهید باید استاندارد ها و قوانین اصولی بودن در رابط های کاربری خود را بیشتر رعایت کنید. در اندک وب سایت هایی دیده می شود که عدم پایداری در طراحی وب سایت باعث مجذوب نگه داشتن کاربران و مخاطبین شده است. نقض قوانین و استاندارد ها باید حتما دلایل قانع کننده ای داشته باشد (البته در خیلی شرایط هم دلایل خوب نمی توانند مورد قبول واقع شوند).

در نهایت، به یاد داشته باشید که استاندارد ها نیز مشکلات مخصوص به خود را دارند. اگر می خواهید خلاقیت های خود را وارد اصول و استاندارد های طراحی وب سایت کنید، اصلا نترسید. اگر به کارگیری خلاقیت در طراحی وب سایت به اندازه ای باشد که اصول و استاندارد بودن رابط های کاربری را زیر سوال نبرد، به هیچ وجه نمی تواند مشکل ساز باشد.

طرز فکر این که خلاقیت ها می توانند استاندارد ها را کنار بگذارند، اشتباه است. این دو باید در کنار هم عمل کنند. اگر در طراحی وب سایت "پایداری" دیده نشود، هیچ کاربری وقت و زمان این را ندارد که خلاقیت های جدید به کار رفته در طراحی وب سایت را یاد بگیرد و سپس به استفاده از وب سایت و رفع نیاز خود بپردازد.

برای طراحی سایت و سئو بهینه سازی با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده