طراحی سایت

ساختار منظم در طراحی سایت شما تاثیر ویژه دارد

نویسنده :

ضحی بنام

۹۷/۰۴/۱۶

۱۰:۴۹

زمانی که بحث عملکرد و اجرای سئو و بهینه سازی سایت می شود، ساختار طراحی سایت بسیار اهمیت دارد، زیرا موتورهای جستجو روی تجربه کاربری بسیار تمرکز داشته و تاکید دارد و تجربه کاربری به طور مستقیم توسط ساختار طراحی وب سایت تاثیر می گیرد. در ادامه همراه با طراحی سایت باشید.

اگر شما یک طراحی سایت سردرگم کننده با طرح بندی ناپسند و نامتناسبی داشته باشید، موتورهای جستجو نمی توانند روی آن به هیچ وجه حساب باز کنند. کاربران و ربات ها و سیستم های موجود در موتورهای جستجو اطلاعات را  به سرعت می خواهند. آن ها نمی خواهند صبر کنند، آن ها همین حالا آن اطلاعات را می خواهند. برای ارائه هر آن چه که آن ها می خواهند، همه چیز باید به گونه ای بسیار عالی سازمان دهی شود.

برای کمک به ساختار وب سایت تان و سپس پرورش و رشد استراتژی سئو و بهینه سازی سایت، در این مقاله توصیه هایی در ارتباط با این که چگونه می توانید به رتبه بندی های بالایی برای صفحات خود برسید که شما و تیم تان قطعا دوست خواهند داشت، موجود می باشد.

روش کاربر محور را به کار بگیرید

میزان کلیک در وب سایت بسیار اهمیت دارد، زیرا " هرچند نتایج جستجو مرتبط تر باشد، میزان کلیک نیز بیشتر می شود" و موتورهای جستجو مربوط ترین و متناسب ترین نتایج را بررسی می کنند، زیرا آن ها وب سایت هایی را می خواهند که بسیار با عبارت جستجوی کاربران مطابقت دارد. بسیار ساده است. اگر صفحات سایت شما با جستجوهای افراد هم خوانی داشته باشد، آن ها روی سایت تان کلیک می کنند. به این ترتیب است که میزان کلیک در سایت ها یک معیار بسیار مهم برای مرورگرها و موتورهای جستجوی مانند GOOGLE و BING  محسوب می شود، زیرا نشانه ای از این است که آیا طراحی سایت شما کاربردی و مطابق با نیازهای کاربران می باشد یا خیر.

مدت زمان ماندن در وب سایت نیز یک معیار دیگری از کاربردی و موثر بودن طراحی سایت ها است که مرورگرها و موتورهای جستجو در این زمینه از آن استفاده می نمایند. اگر کاربران روی صفحه شما کلیک کنند و در مدت زمان بسیار کوتاهی متوجه شوند که محتواهای موجود چیزی نیست که به دنبال آن می باشند، به سرعت یک چشم برهم زدنی و به سرعت برق از سایت خارج می گردند. به عبارت دیگر، زمان ماندگاری در سایت رتبه بندی ضعیف موتورهای جستجو را به همراه دارد.

 هدایت کردن مخاطبین بسیار زیاد به وب سایت تان برای دستیابی به رتبه بالای سئو و بهینه سازی سایت خوب، کافی نمی باشد. موتورهای جستجو می خواهند ببینند که کاربران هم چنان در صفحات سایت شما باقی می‌مانند یا خیر. طرح بندی، طراحی و محتوا همگی بخش‌های با اهمیتی از تیم شما می باشند که باید زمانی که طراحی سایت خود را انجام می دهید، به آن ها فکر کنید. شما می توانید دقیقا همان اطلاعاتی که یک کاربر نیاز دارد را در سایت خود قرار دهید، اما اگر محتواها و اطلاعات مورد نیاز کاربران در پشت تب ها و برچسب های بسیار زیادی به گونه ناصحیح مخفی شده باشد، مطمئن باشید که کاربران هیچ‌ گاه نمی‌توانند به آن ها دست پیدا کنند.

قرار دادن میزان کلیک در صفحات سایت و مدت زمان ماندگاری کاربران در موضوعات مورد بحث شما، تجارت تان را به طرز چشمگیری با افزایش سئو و بهینه سازی سایت مواجه می نماید. به هر صورت، اگر شما به دنبال آنالیزهای عمیق‌تر و دقیق‌تری از آنچه که صفحات آنالیزی GOOGLE و BING  ارائه می کند می باشید، با یک موسسه بازاریابی دیجیتالی در این زمینه مشورت کنید تا ببینند مشکل در کجا قرار گرفته است. میزان کلیک در صفحات سایت و مدت زمان ماندگاری کاربران دو معیار مهمی است که تجربه کاربری را در سایت تان شکل می‌دهد.

 سازماندهی می تواند همه چیز را ساده سازد

سلسله مراتب یک وب سایت به چگونگی ساختار بندی آن مربوط می باشد. اگر سایت شما در جلب توجه کاربران و مخاطبین مشکل دارد، می تواند به چگونگی سازماندهی شدن آن ارتباط یابد. باید کاربران خود را با صفحات بسیار زیادی که مملو از اطلاعات فراوان می باشد، روبرو سازید. حتی اگر جزء به جزء وجودتان به شما بگویند که داشتن محتواهای اغراق آمیز در طولانی مدت می تواند نتایج عالی را به همراه داشته باشد، مطمئن باشید که این اتفاق هرگز نمی افتد. بلکه باعث می شود تا میزان سئو و بهینه سازی و رتبه بندی سایت تان ضعیف و ضعیف تر شود. دوباره به طراحی سایت خود رجوع کنید و سلسله مراتب موجود در آن را دوباره سازمان دهی نمایید.

منو لطفاً!

یکی از رایج ترین عواملی که در سازماندهی یک وب سایت نقش اساسی دارد، منو است که به شما صفحات جستجویابی اصلی را نشان می دهد. این مورد یکی از عوامل مهم برای ساختار طراحی سایت تان می باشد و یکی از اولین مواردی است که کاربران زمانی که وارد سایت می‌شوند، مشاهده خواهند کرد، زیرا به آن ها هر چیزی که می‌خواهند بدانند را نشان می دهد.

NEIL PATEL، بنیان گذار KISSMETRICS، در این باره می نویسد: در حالی که منوهای کشویی و محو شونده ممکن است دارای زیبایی هایی باشد، اما آن ها واقعاً نمی ‌توانند مزیتی را به تنهایی برای شما فراهم کنند و زمانی که بحث سئو و بهینه سازی سایت می‌شود، این امر بیشتر حائز اهمیت می شود. او پیشنهاد می کند که " لینک های متنی در جای مناسب می تواند قدرتمندترین سئو و بهینه سازی سایت را به وجود بیاورد". فراموش نکنید که طراحی سایت شما می تواند هر دو مورد یعنی جستجویابی پیچیده و ساده را برای کاربران فراهم سازد.

 آب کم عمق به این معنا است که شما می توانید همه چیز را مشاهده نمایید.

آب کم عمق بهترین مکان برای یاد دادن و آموزش شنا برای کودکان است. به طور مشابه، جستجوی های کم عمق نیز می توانند به کاربران شما کمک کنند تا به راحتی در سایت تان جستجو کنند، مخصوصا اگر از قبل با وب سایت شما آشنایی نداشته باشند

 جستجویابی کم عمق یک تاکتیک بسیار عالی  برای استفاده در طراحی سایت ها می باشد، زیرا به این معنا است که کاربران مجبور نیستند بارها قبل از اینکه به اطلاعاتی که می خواهند دست یابند، کلیک کنند. اگر شما در وب سایت یک موسسه بازاریابی دیجیتالی به جستجو بپردازید، متوجه خواهید شد که جستجویابی آن ها کم عمق می باشد و در لایه‌های بسیار کمتری از سایت قرار دارند.

چرا؟ زیرا موسسه های بازاریابی دیجیتالی می دانند باید چه کاری انجام دهند. به عنوان مثال اگر شما سوالاتی در ارتباط با اینکه این موسسه چه کارهایی می تواند انجام دهد داشته باشید، جستجو در سایت را شروع می‌کنید، روی صفحه " خدمات" کلیک می نمایید و سپس روی بخش " خدمات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت" کلیک می کنید و در نهایت به نتیجه دلخواه خود در کمتر از ۳ بار کلیک دست می یابید.

 
URL و جستجویابی

هدف اصلی در اینجا وجود ساختار سایت و URL قدرتمند می‌باشد، زیرا این ساختار و URL  قدرتمند می‌تواند رتبه‌بندی سئو و بهینه سازی سایت تان را بسیار افزایش دهد.

 نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنید . همچنین با رفتن به صفحه ثبت سفارش میتوانید سفارش خود را ثبت کرده تامشاورین سارین وب با شما تماس بگیرند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارن وب تجربه کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده