فرق سیستم های مدیریت محتوای آماده و اختصاصی چیست ؟ کدام بهتر است ؟

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۵/۱۶

۱۰:۲۲

وقتی از طراحی سایت و مدیریت آن صحبت میکنیم ، اولین چیزی که به ذهن ما میرسد استفاده از سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار CMS برای اداره راحت تر وبسایت  و قسمت های مختلف آن است  . اما به راستی استفاده از چه CMS هایی میتواند به کسب و کار وموفقیت ما کمک کند ؟ در ادامه همراه با سارین وب باشید .

اول از همه بهتر است تا با واژه سیستم مدیریت محتوا به طور کامل آشنا شویم تا بتوانیم به مبحث مان ادامه دهیم .

سیستم مدیریت محتوا چیست ؟

سیستم مدیریت محتوا ، یا content management system یا CMS است ، که به معنای سیستم نرم افزاری ای است که به کمک آن محتوا مدیریت می شود و به نرم افزارهایی گفته می شود که نظام قابل مدیریتی را در ثبت ،  بروزرسانی و بازیابی محتوا فراهم می آورند .

این نرم افزارها الزاما وابسته به وب نیستند و برنامه های کاربردی مدیریت محتوای وب سایت های اینترنتی صرفا یک نمونه از این گونه سیستم های مدیریت محتوا می باشد. لکن در کشور ما ایران ، به علت گسترش این شاخه از نرم افزارهای سیستم مدیریت محتوا ، عبارت cms تنها به نرم افزارهای مدیریت وب سایت اطلاق می شود.

 

فرق سیستم های مدیریت محتوا آماده با اختصاصی چیست ؟

سیستم های آماده مانند وردپرس و جوملا ، یک سیستم از قبل آماده شده با امکانات پیشفرض برای اداره یک سایت معمولی از هر نوعی به وجود آمده اند که این امکانات بر اساس یک استاندار جهانی به وجود آمده اند . اما مهم ترین مشکل این سیستم ها ، قابلیت شخصی سازی به نسبت کمی هست .

اما سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی باتوجه به اینکه از پایه کدنویسی و طراحی میشوند ، قابلیت انعطاف پذیری بالایی را دارند . به گونه ای که میتوان طبق نیاز آن را شخصی سازی نمود و امکانات را حذف یا اضافه نمود .

 

تیم سارین وب با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز در طراحی سایت ، بهینه سازی و سئو با ارائه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی براساس سلیقه و نیاز برای مشتریان ، سعی بر ارائه خدمات نوین و بروز هست .

برای طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی با سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده