facebook messenger

فیس بوک جواب میدهد !

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۴

۱۱:۳۱

فیس بوک ، هفت سال پیش با گذاشتن دکمه لایک در سیستم خود باعث شد تا ناخودآگاه هرروز با صفحاتی روبه رو می شویم که یا خبر مرگ یک نفر ، خبر تولد یا ازدواج افراد را نشان میدهد . در این مطلب قصد داریم تا کمی متفاوت به دنیای طراحی سایت و خصوصا اشتباهات طراحی سایت در فیس بوک بپردازیم .با سارین وب همراه باشید.


پس از اعمال تغییرات در روند لایک فیس بوک ،  "واکنش های" جدید خود را به تمامی کاربران ابلاغ کرد. این 6 باکس : لایک ، عشق ، تعجب ، ناراحتی ، خجالتی و عطسه کردن ، تمایل دارد تمامی طیف احساسات و عواطف یک انسان را انتقال دهد ، یا حداقل موارد بیشتری در اختیار کاربران می گذارد که بتوانند بیشتر از قبل احساسات شان را بیان کنند.


گزینه " لایک" FACEBOOK برای شبکه اجتماعی یک اساس و پایه شده است که این موضوع ، همان طور که شناخته شده است، بیشتر از علایم تجاری شرکت، بخشی از نام تجاری آن می باشد( مخصوصا بعد از ابلاغ نام تجاری جدید در سال گذشته).
این امکان میتواند یک مشکل مدرن کلاسیک برای طراحی سایت می باشد که بتواند استفاده متداول خود را گسترش دهد .
فیس بوک می گوید :
" ما نیاز داریم که به هر تغییری به طور عمیق اندیشه کنیم ، بنابراین این موضوع شبیه یک تحول طبیعی است که از کاربران مان در این برنامه محافظت می کنیم که دچار اختلال نشوند "
دکمه هایی که در فیس بوک وجود دارند ، شاید درنگاه اول کاربردی و خوب به نظر برسند اما باعث سردرگمی کاربر میشوند که این بسیار میتواند به ضرر شرکت باشد . دکمه " لایک " در مقابل " قلب " یا " نفرت " که هرکدام ضد و نقیض های متفاوتی را میرساند .

نظر شما در این باره چیست ؟ برای طراحی سایت حرفه ای با تیم سارین وب همراه باشید  .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده