لینک زدن تقابلی و اثرات طبی آن برروی سئو سایت !

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۳/۳۱

۱۰:۲۵

در این مطلب قصد داریم تا به لینک گذاری تقابلی ( reciprocal linking ) بپردازیم زیرا این  تکنیک مهم لینک گذاری برای سئو در گذشته است و بسیاری از افراد از آن استفاده می کردند و به نظرشان این همان لینک گذاری صحیح بود. در ادامه همراه با سارین وب باشید .

اما لینک گذاری تقابلی چیست؟ و چه کاری انجام میدهد ؟

  از واژه تقابلی میتوان حدس زد  : شما در سایت من لینک بگذاری و من هم در سایت شما !که گاها نیز به تبادل لینک نیز مشهور بوده است . 

برای مدتی  لینک گذاری تقابلی ‫یک راه بسیار قوی برای رتبه بندی وب سایتها بود و واقعا عملکرد خوبی داشت. صدها شرکت وجود داشتند که سرویسهای لینک گذاری تقابلی را ارائه می کردند مانند نرم افزارهایی که فرایند پیدا کردن لینکهای همکاران و قرار دادن ‫و مدیریت لینکها را آسانتر میکرد و افرادی وب را جستجو میکردند و شرکای احتمالی را پیدا میکردند و به آنها ایمیل می زدند. حتی امروزه هم هر هفته من لینکهای درخواست تقابلی دریافت میکنم ولی بعد از چند سال موتورهای جستجو لینک گذاری تقابلی را بی ارزش کردند که در اکثر مواقع دیگر نتیجه ای ندارد.

 

مشکلات  لینک گذاری تقابلی در طراحی سایت

مشکل لینک گذاری تقابلی از نقطه نظر موتورهای جستجو این است که لینکها هیچ ارزش واقعی ندارند. تنها دلیلی که وجود دارد این است که موتورهای جستجو را قانع کنند که سایتهای مرجع باید رتبه خوبی دریافت نمایند. علی رغم این اصل قبلا شرکتهای لینک گذاری تقابلی همیشه ادعا می کردند که لینک گذاری تقابلی در مورد تهیه لینکهای مفید برای بازدید کنندگان است نه تغییر نتایج جستجو. البته این دروغی بیش نبود و‫ به تدریج موتورهای جستجو ارزش این نوع لینکها را کاهش دادند. این شرکتها کم کم ناپدید شدند و یا اینکه تبدیل به خدمات ساخت لینک عمومی تری گشتند.

برای طراحی سایت شرکتی و سئو و بهینه سازی سایت با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

                                            

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده