مواردیکه یک طراح وبسایت از آنها تنفر شدید دارد

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۹/۰۵

۰۹:۳۴

در بسیاری از موراد نیاز است تا طراح وبسایت در طراحی سایت تغییراتی را به وجود آورد . در این مقاله به مواردیکه یک طراح وبسایت از آن ها تنفر دارد گفته شده است .
بازخورد ها بسیار مهم می باشند و اغلب مشکل طراحانی که نمی خواهند این بازخورد ها را بشنوند این می باشد که آن ها را سد راه ارتباطات خود می دانند. از این رو در این مقاله شرایط های واقعی و راه هایی که می توانید با این گونه بازخورد های نابهنگام مطابقت یابید را به شما ارائه می داریم.

 
این طرح را در طراحی سایت دوست ندارم

 این مورد یکی از بیهوده ترین عبارت ها در تاریخ پروژه های طراحی می باشد. چرا آن را دوست ندارید؟

به منظور یادگیری برای اینکه چه مواردی برای یک مشتری وب سایت مناسب نیست، شما مجبور خواهید بود تا سوالاتی را بپرسید. افراد بسیاری وجود دارند که بر این منطق می باشند " اگر طراحی را ببینم، متوجه می شوم". این جمله اصلا کاربردی نمی باشد.

سوالات دیگری را طراحی کنید تا زمانی که با این پاسخ رو به رو شدید، از آن ها بپرسید. درباره رنگ ها، تایپوگرافی و تصاویر سوالاتی را مطرح کنید تا دریابید که در پروژه طراحی وب سایت چه مواردی مورد توجه مشتریان نخواهد بود. اغلب یک چیزی به سادگی انتخاب فونت می تواند یک طراحی وب سایت را کامل سازد.

برای طراحی سایت بودجه کافی ندارم

اگر امروز به صورت رایگان کار طراحی سایت خود را شروع کرده اید، فردا هیچ گاه کارهای تان ارزشمند نخواهد بود. افرادی که به منظور انجام پروژه طراحی سایت در شرکت ها استخدام می شوند، باید هزینه، قیمت و توانایی پرداخت برای پروژه ها را درک نمایند.

اگر یک مشتری قصد دارد تا با شما در این باره مذاکره نماید، یک زمان کوتاه را اختصاص دهید تا به آن ها ارزش و هزینه های پروژه طراحی را آموزش دهید. در یک پروسه طراحی وب سایت، زمان بسیار، نرم افزار های مختلف، تخصص ها و مهارت های گوناگونی به کار گرفته می شود و اگر یک مشتری باز هم نمی خواهد تا برای طراحی وب سایت هزینه ای را پرداخت نماید، از پذیرفتن آن پروژه صرفه نظر کنید.

 

در طراحی سایت فقط خلاق باشید.

به عبارت دیگر ... "من دقیقا نمی دانم که چه می خواهم".

این نوع از مشتریان جزو افتضاح ترین مشتریان وب سایت می باشند. من دقیقا سوالاتم را از افرادی می پرسم که می دانند می خواهند چه کاری انجام دهند. این عبارت "تنها خلاق باشید" یک نشانه بزرگ از این مورد می باشد که این مشتریان در آینده، تغییرات بسیاری را دیدگاه های خود ایجاد می کنند.

اگر آن ها خلاقیت ها را به ایجاد تغییرات گاه به گاه می دانند، اگر می توانید از قبول پروژه طراحی سایت صرفه نظر کنید.

اگر بحث خلاق بودن هم جدی باشد، شما می توانید مسیر این خلاقیت را  با فهمیدن این که مشتری دقیقا در طراحی وب سایت به دنبال چه چیزی می باشد، مشخص کنید. در ابتدا برای فهمیدن این موضوع این سوالات را بپرسید:

- شرکت و یا تجارت تان دقیقا چه کاری انجام می دهد؟
- آیا نمونه های چاپی و دیجتالی که از قبل استفاده کرده اید و نظرتان را جلب نموده است را به ما نشان می دهید؟
- مخاطبان مورد نظر وب سایت تان، چه گروه از افراد می باشند؟
- می خواهید طراحی وب سایت تان دقیقا چه کاری انجام دهد؟
- عوامل طراحی دقیقا باید در کجای وب سایت به کار رود؟بیایید با هم روی پروژه طراحی سایت کار کنیم

همکاری یک مورد می باشد. طراحی کردن با یک مشتری هم مورد دیگری است.

شما ممکن است مجبور شوید تا در این شرایط با کمک مشتریان خود کارهایی را در پروژه انجام دهید. به جای این که بنشینید و با همدیگر روی طراحی وب سایت کار کنید، این روش ها را به کار ببرید:

- مثال هایی از طراحی هایی که دوست دارند را از آن ها دریافت کنید.
- تصاویری را از آرشیو های آن ها برگزینید.
- عوامل طراحی را که آن ها از قبل در اختیار دارند و آن ها را دوست دارند را جمع آوری کنید.
- مشخصاتی را از آن ها برای انتخاب یک پالت رنگ مناسب درخواست کنید.


به این ترتیب است که مشتری را در جریان پروژه طراحی سایت خود قرار می دهید. کار کردن روی طراحی بدون ارتباطات با مشتری و یا حداقل ترین ارتباطات، می تواند برای آن ها استرس ساز باشد و درخواست آن ها برای "کمک" بیشتر شود. گزارش هایی از روند کار را به طور مکرر برای آن ها بفرستید و بروزرسانی های جدید را به اطلاع شان برسانید، به این ترتیب است که آن ها احساس نمی کنند که از روند پروژه غافل شده اند.

نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و درخواست مشاوره کنید . مشاورین سارین وب درخدمت شما هستند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارین وب تجربه کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده