موفقیت یا عدم موفقیت طراحی سایت خود را بشناسید

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۵/۰۱

۱۵:۴۹

موفقیت هر وبسایت بستگی به موارد مختلفی دارد ، اما طراحی سایت یک ویژگی بنیادی برای موفقیت در هرسایتی به حساب می آید . در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم ترین عوامل موفقیت در طراحی سایت آشنا کنیم . در ادامه با سارین وب همراه باشید .

 

1- هدف مهم ترین چیز در طراحی سایت

قبل از هرچیز مشخص کنید که هدف شمااز طراحی سایت چیست ؟ این اولین و مهم ترین استراتژی شما در طراحی سایت میتواند باشد . طراحی سایت شما به اندازه موفقیت در قسمت های مختلف کسب  وکار مهم است و باید به آن اهمیت بدهید .

 

2- شفافیت در طراحی سایت

ممکن است وب سایت شما هدف مناسبی هم داشته باشد، اما آیا این هدف به روشنی برای بازدید کننده قابل فهم و درک است ؟ در برخی از طراحی های وب سایت پیچیدگی ها و عوامل گرافیکی و افکت های تصویری باعث به حاشیه رفتن و سردرگمی بازدید کننده میشود به صورتی که بیشترین توان بازدیدکننده به درگیر شدن در خصوص چگونگی کارکرد وب سایت میشود و یا یک پیام که فاقد ارزش کافی برای بازدید کننده است بارها در قسمت های مختلف سایت تکرار میشود.

3- نیاز اولیه کاربر را در نظر بگیرید

اگر میخواهید موفق باشید ، قبل از هرچیز به نیاز کاربر برای مراجعه به وبسایت خود توجه کنید . اگر نیاز کاربر را در نظر نگیرید ممکن است طراحی سایت شما به بیراهه رفته و وقت و هزینه تان را از دست بدهید

 

4- دردسترس بودن و دسترسی پذیری در طراحی سایت

اغلب دسترس پذیری و قابلیت استفاده با هم معنا میشود ولی میتوانیم آنها را دو عامل مجزا نیز بدانیم. اینکه یک محتوا از چه طریقی، جستجو شود و به مخاطب ارائه شود و همچنین وب سایت با چه مرورگرها، سیستم عامل ها و یا دستگاه هایی قابلیت کارکرد داشته باشد را دسترس پذیری مینامیم. ممکن است یک وب سایت به خاطر ساختار طراحی بازدید کنندگان را مجبور به استفاده از یک مرورگر خاص و یا سیستم عامل مشخصی نماید. این عوامل باعث از دست رفتن کاربر خواهد شد.
معمولا وب سایت های موثر دارای سطح دسترس پذیری وسیعی میباشند و به مخاطب خود اجازه انتخاب میدهند.

 

5- کاربر ، کاربر ، کاربر !!!!!!!

باز هم میگوییم کاربر در اولویت است . این موضوع برایتان مهم باشد که طراحی سایت شما ، سهولت استفاده کاربران از وبسایت شما را فراهم کند . اگر طراحی سایت شما جذاب باشد اما به گونه ای نباشد که کاربر با آن احساس راحتی کند درواقع شما مشتریان خود را از دست داده اید .

 

5 مورد بالا را در طراحی سایت رعایت کنید میتوان گفت که به موفقیت در طراحی سایت دست پیدا کرده اید .

برای طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده