web

نکات قابل توجه برای کسب رتبه اول موتور های جستجو را یاد بگیرید

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۵/۱۰

۰۹:۲۹

اگر شما صاحب یک وبسایت هستید با هرموضوعی و دوست دارید تا نتایج اول در گوگل را کسب کنید . در اینجا قصد داریم تا به نکات مهمی بپردازیم که در سئو بسیار مهم بوده و میتواند شما را به نتایج اول گوگل ببرد .

محتوای وب سایت

محتوا پادشاه وبسایت شماست ! سایت شما نمایانگر کسب و کار و معرف خدمات شماست .اما اگر تنها به فکر معرفی خدمات باشید ، مطمئنا مشتری زیادی نخواهید داشت !

کلید موفقیت هر وبسایت تولید محتوای جذاب و مرتبط با حوزه کاری خودش است .

 

بروز رسانی
بروز رسانی و آپدیت مرتب وب سایت از دیگر عوامل موفقیت یک وب سایت می باشد. سعی کنید وب سایت خود را بروز نگه دارید. یک وب سایت غیر فعال با اطلاعات قدیمی باعث دفع بازدید کننده می شود و این حس را تقویت می کند که نمی تواند از وب سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت نماید.دسترسی آسان به محتوای وب سایت
برای موفقیت یک وب سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف روان باشد. مطمئناً گذراندن بازدید کننده از مسیرهای پیچ در پیچ برای ارائه اطلاعات مورد نیازش و هدایت او به صفحات مختلف وب سایت می تواند باعث سردرگمی و خروج از وب سایت شود. سعی کنید هر بازدید کننده ای حداکثر با سه کلیک به مطلب مورد نیازش دسترسی پیدا نماید. هر قدر هم که اطلاعات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای انتقال اطلاعات به بازدید کنندگان وب سایت، انتخاب نمایید.جستجوگر داخلی برای وب سایت
اگر وب سایت شما در ابتدای کار است و هنوز تعداد صفحات و محتویات آن زیاد نشده است از همین حالا به فکر جستجوی داخلی در وب سایت خود باشید. طبق آخرین آمارها بیش از 23درصد کاربران وب سایت ها از جستجوی داخلی استفاده می نمایند. وجود یک جستجوگر داخلی در وب سایت شما به کاربران کمک خواهد کرد تا به مطالب مورد نظر خود راحت تر دسترسی پیدا نمایند.

 

مشخص بودن لینک های وب سایت
کاربر و بازدید کننده وب سایت شما باید بتواند به راحتی لینک های شما را تشخیص دهد و براحتی آنها را پیدا نماید. رنگ نوشته هایی که لینک دار هستند متفاوت باشد. سعی کنید با تغییر رنگ محتوای لینک، تغییر اندازه، لینک ها را متفاوت با نوشته های ساده بسازید تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند آنها را تشخیص دهند.انتخاب نام دامنه مناسب
یک قانون طلایی در این مورد داریم که می گوید کاری کنید که در ذهن بازدید کننده خود باقی بمانید. یکی از راه حل ها استفاده از نام های مناسب برای نام وب سایت است. اسم وب سایت شما می تواند نام کسب و کار شما یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هیچگاه از اسامی طولانی و جمله ها برای ثبت نام وب سایت خود استفاده نکنید. علاوه براین اگر می خواهید به هر دلیلی نام دامنه خود را عوض کنید، برای اینکه رتبه قبلی وب سایت را از دست ندهید بهتر است از سرویس تغییر مسیر آدرس وب سایت قبلی استفاده کرده و نام قدیم را به آدرس جدید تغییر دهید.

نکات دیگری که در میان مهمترین نکات طراحی وب سایت، هستند عبارتند از:
ظاهر سایت، انطباق استانداردها. وب سایت کارآمد باید از نظر بصری خیره کننده، عاری از هرگونه باگ و مشکل و پر از اطلاعات با ارزش باشد.

برای طراحی سایت ، سئو  وبهینه سازی وبسایت با تیم سارین وب در تماس باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده