نکات ناب ایمیل مارکتینگ برای پیشرفت در فروش

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۷

۰۹:۵۵

ایمیل مارکتینگ ،قدیمی ترین روش بازاریابی محتوا و محصول بوده که علی رغم عمر طولانی ایمیل ، بازهم از آن به عنوان روش موثر برای بازاریابی استفاده میشود . در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات ناب و طلایی ایمیل مارکتینگ آشنا کنیم . در ادامه همراه با سارین وب باشید .

۱- فرم عضویت درخبرنامه سایت خود را در صفحه اصلی قرار دهید  :

فرم عضویت در خبرنامه ایمیلی خود را در قسمتی از سایت خود قرار دهید که قابل رویت باشد و کاربر بتواند در کسری از ثانیه با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه ایمیلی شما بشود .

۲- قرار دادن لینک عضویت در خبرنامه سایت در صفحات دیگر سایت :

اگر فکر میکنید طراحی سایت شما به گونه ای است که فرم عضویت در خبرنامه شما قابل رویت توسط کاربران نمیتواند باشد ، سعی کنید تا آن را با در نظر گرفتن تمام متد های طراحی سایت در دیگر صفحات سایت خود نیز قرار دهید تا شانس دیده شدن و به اصطلاح به دام انداختن کاربر را به راحتی انجام داده باشید  .

۳- خبرنامه را در فرم های ثبت نام سایت نیز به کار ببرید :     

علاوه بر روش های بالا ، میتوانید فرم عضویت در خبرنامه را نیز در فرم ثبت نام سایت هم قرار دهید .

۴- ثبت نام در خبرنامه بدون معطلی و سوالات اضافه :

فرم عضویت باید انقدر ساده و جذاب باشد که تنها کاربر با وارد کردن ایمیل خود بتواند در خبرنامه ایمیلی سایت شما عضو شود . اگر فرم شما در طراحی سایت اینگونه نبوده ، باید تجدید نظر کنید .

۵- اعتماد دادن به کاربران جهت افشا نشدن ادرس ایمیل شان :

کاربران از اسپم دادن بدشان میآید و دوست دارند ایمیل شان دست هرکسی نباشد . شما باید در زیر کادر خبرنامه یا قسمت حریم شخصی سایت خود بیان کنید که ایمیل کاربران دست هیچ شخص ثالثی قرار نمیگیرد .

 

۶- برای ثبت ایمیل کاربر ، پاداش قرار دهید  :

طبق بررسی های انجام شده ، نشان میدهد که کاربران بیشتر فرم خبرنامه های ایمیلی که دانلود به ازای ثبت ایمیل باشد را بیشتر پرمیکنند . سعی کنید برای ارائه ایمیل کاربران به شما ، جایزه و پاداشی هرچند اندک و دانلودی را برایشان در نظر بگیرید .

۷- هدیه دادن را فراموش نکنید :

اگر تیم شما توانایی هدیه دادن را دارد میتوانید به افرادی که وفادار به شما بوده اند و مشتری شما هستند هدایای فیزیکی بدهید و با این کار اعتماد آن ها را بیشتر کنید . مثلا : فلش ، هارد ، یک عدد تبلت یا امثالهم میتواند هدایای خوبی برای ادامه روند کاری شما باشد .

۸- خوش آمد گویی به مشتریان و کاربران جدید را فراموش نکنید  :

کاربرانیکه به تازگی به اددلیست ایمیل های شما اضافه شده اند را دریابید ! بهتر بگویم : کاربران جدید شما میتوانند تبدیل به مشتریان وفادار شما بشوند . پس سعی کنید تا با ارائه متن خوش آمد گویی و تقدیر از آنها به خاطر پیوستن به جمع ادد لیست تان آنها را خرسند نگه دارید .

۹-هرگز یک ایمیل جدید را بدون اجازه به لیست اضافه نکنید :

همیشه یک ایمیل تایید به آدرس وارد شده در فرم ارسال کنید تا از صحت آدرس مطمین شوید.این یک اصل اساسی در ایمیل مارکتینگ است. با این کار لیست شما سالم و بدون اسپم باقی می‌ماند

how-to-generate-maximum-engagement-with-your-email-marketing

10- محتوای ایمیل خود را واضح و قابل درک بگذارید  :

از کلمات خیلی رسمی و خیلی عامیانه استفاده نکنید و همین طور سعی کنید در کمترین زمان ، مقصود خود را از ارسال ایمیل به کاربران بیان کنید .

 

11-امکان لغو اشتراک ایمیل :

همیشه این موضوع را  در نظر داشته باشید که امکان لغو ایمیل را در ایمیل مارکتینگ خود لحاظ کنید . این مورد میتواند به کاربر اطمینان دهد که در صورت صلاحدید خودش دیگر ایمیل های شما برایش ارسال نشود و از طرفی به کاربر این اطمینان را میدهد که هر وقت و هر زمانی که خواست به شما مراجعه کند و ایمیل خودش را در اختیار شما قرار دهد .

12- درج لوگو و برند تان را در ایمیل مارکتینگ لحاظ کنید  :      

ایمیل هایی که به کاربران خود ارسال میکنید را حتما با لوگو و برند خاص خود ارسال کنید تا کاربران بدانند که ایمیل های ارسالی از طرف شما بوده و اسپم دریافت نکرده اند 

 

13- شبکه های اجتماعی را در ایمیل خود به کار ببرید :

ایمیلی که ارسال میکنید باید کاربران شما را به سمت صفحات شما در شبکه های اجتماعی سوق دهد این کار سبب میشود تا کاربر از آخرین اخبار و پیشنهادات شما بدون معطلی اطلاع یابد .

برای طراحی سایت حرفه ای با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

 

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده