چگونه اپ خود را بازاریابی کنیم ؟ روش های کمیاب برای شناخته شدن اپ در بازار مارکت ها

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۴/۰۸

۰۹:۱۲

اگر شما هم به تازگی اپلیکیشن نوشته اید و یا همیشه به چالش جذب کاربر و بازاریابی برای آن برخورد کرده اید ، حتما این مقاله را بخوانید . در این مقاله به ده روش بازاریابی اپ در مارکت ها و میان کاربران خواهیم پرداخت  . با سارین وب همراه باشید .

بازار اندروید و ios بازار بسیار خوب و عالی برای کار و ارائه انواع خدمات به کاربران این دو پلتفرم است . اما هر چیزی اصولی دارد و شما هم باید اصول بازاریابی یک اپلیکیشن موبایلی را بدانید تا بتوانید حرفی برای گفتن در بازار گسترده آن داشته باشید . در ادامه به 10 مود میپردازیم :

 

1— آیکن های جذاب برای  اپلیکیشن خود انتخاب کنید  :

ایکن ها بایستی نمادین باشند. از استفاده از رنگهای آبی و سبز در آیکن اپلیکیشن خودداری کنید. بشترین رنگ استفاده شده در ایکنهای برنامه های اپل سبز و آبی هستند. علی رغم این بسیاری از آیکنهای مورداستفاده رسانه های اجتماعی نیز حاوی سبز و آبی هستند. مناسب باشند. همیشه آیکن ها را pre-render کنید. همیشه مجموعه ای از آیکنها را اماده داشته باشید. این مجموعه بایستی هماهنگ در سایز و نما بوده و برای نسخه های iPAD مناسب باشد. آیکنی که به خوبی طراحی شده باشد، میتواند نقش بهترین نیروی فروش شما را بازی کرده و در جذب خریداران پموفق باشد. به عبارت دیگر ؛ طراحی زیبا، فروش می رود.

 

2— بومی سازی اپ و پخش به صورت ملی :

پس از راه اندازی و رسیدن به مراحل پایانی اپ ، میتوانید ان را در بازار جهانی و مارکت های معروف دنیا منتشر کنید و یا میتوانید به صورت بومی و در ایران ققط عرضه کنید که پیشنهاد ما نیز دقیقا عرضه بومی است و سپس جهانی

 

3 - ارائه نسخه های درون برنامه :

باتوجه به استقبال کاربران از اپلیکیشن ها  و داغ بودن بازار آن ، بهترین روش برای انتشار و درآمدزایی استفاده از پرداخت های درون برنامه است .

 

6- متا دیتای خوب

همه روزه بر اهمیت توصیفات و کلمات کلیدی در iTUNES افزوده میشود. به ویژه اکنون که صفحات آن در گوگل، بینگ و غیره مورد جستجو قرار می گیرند. دقیقاً همانند وبسایتها، این داده ها نیز بایستی از همخوانی برخوردار باشند. از کلمات و عبارات کلی همچون بازی، رایگان، اپل وغیر ه استفاده نشود. قرار گرفتن در دسته بندی صحیح اپلیکیشن ها نیز اهمیت برخوردار است. موقعیت های چارتی مناسب باعث فروش بهتر میشود. قرار گرفتن در 10 اپلیکیشن برتر دسته سرگرمیها، موقعیتی رویایی برای فروش به وجود می آورد.اما امکان حضور در این صفحه با 100 دانلود در روز اتفاق نمی افتد. شاید در زیرگروه عکاسی و سبک زندگی این موقعیت برای شما نیز پدید آید. از دقیق بودن متا دیتای خود مطمئن شوید و موقعیت خود را ارتقاء بخشید. از گزافه گویی پرهیز کنید.

 

7— بهینه سازی

به خاطر طبیعت دور انداختنی اپلیکیشن ها، شانس فروش در لحظه اول را از دست ندهید. تعداد کمی از کاربران، برای بار دوم اپلیکیشن شما را به خاطر خواهند آورد و به جستجو برای آن خواهند پرداخت. بنا براین نرم افزری با حجم کمتر از 20 مگا بایت با در نظر گرفتن راحتی کربر، موقعیت خوب برای فروش را فراهم می اورد.

 

8- با رسانه ها صحبت کنید

با استفاده از کمپین های مناسب رسانه ای، میتوان ارائه را بر روی اهداف و مخاطبین مناسب استفاده کرد. app که مخفف کلمه اپلیکیشن است، خود به تنهایی، عبارتی پرسر و صداست و به مخاطب نوآور بودن شما را القا می کند. و به این معناست که محصول شما برای بخش خاصی از بازار ساخته شده است. پس در برقراری تماس با نشریات تردید به خود راه ندهید.

 

10– از کارشناسان استفاده کنید

بیشتر کارشانسان این حوزه خود را توسعه دهنده و یا طراح می دانند. تعداد افراد بسیاری کمی یافت میشوند که به اندازه کافی از مهارت هر دوی این رشته ها بر خوردار باشند. اگر شما خود را در یکی از این دو گروه می بینید، بایستی تخصص گروه دیگر را به خدمت بگیرید. تعداد زیادی از اپلیکیسشن ها وجود دارند که دارای طرح ظاهری خوبی بوده اند، اما در قلب برنامه خود چیزی برای ارائه ندارند و بالعکس. بنابراین اگر شما هردوی این موارد را رعایت کنید فاصله خود با پیروزی را به میزان زیادی کاهش داده اید.

برای طراحی اپلیکیشن و طراحی سایت با تیم سارین وب در ارتباط باشید  .

 

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده