مواردیکه در طراحی سایت آزاردهنده هستند !

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۵/۰۷

۱۰:۲۹

با وجود تکنولوژی های جدید در طراحی سایت ، بازهم مواردی وجود دارد که اگر به آن رعایت نکنیم باعث آزار و اذیت در تجربه کاربری و کاربر در سایت میشود . در این مقاله قصد داریم تا موارد مهمی که ازار دهنده هستند و باعث ناراحتی کاربر میشود را توضیح دهیم . در ادامه همراه با سارین وب باشید .

 

1 - وجود موسیقی پس زمینه :

اگر صاحب یک فروشگاه محصولات موسیقی و یا یک سایت پخش موزیک نیستید ، لزومی به استفاده از موسیقی در پس زمینه وبسایت خود نیستید . این مورد ممکن است باعث اذیت شدن کاربر و درنهایت ترک وبسایت شود .

 

2 - استفاده از فونت های بزرگ و یا فونت های خیلی کوچک :

در طراحی سایت فونت ، جلوه خاصی به وبسایت ارائه میدهد به گونه ای که میتوان گفت اولین چیزی که به چشم کار می آید همین فونت است ! سعی کنید در وبسایت خود از فونت های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک استفاده نکنید .

فونت های بالاتر از 25px و کوچکتر از 14px باعث اذیت و ازار چشم کاربر و درنهایت ترک وبسایت میشود .

 

3 - استفاده از پیغام های تمام صفحه :

اگر میخواهید پیامی را به کاربر نشان دهید ، نشان دادن تمام صفحه آن پیام میتواند بسیار ناخوشایند باشد . در طراحی سایت خود سعی کنید به گونه ای پیام ها را به کاربر نشان دهید که اذیت کننده نباشد .

 

4 - استفاده های مکرر از پاپ آپ :

پاپ آپ به خودی خود آزار دهنده است ! استفاده مکرر و گاه و بیگاه نیز مزید بر علت میشود ! اگر مجبور به استفاده از پنجره های پاپ آپ هستید ، نهایتا از یک پاپ آپ استفاده کنید .

 

برای طراحی سایت و سئو  وبهینه سازی با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده