کنتراست در طراحی سایت چیست ؟

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۱۲/۲۶

۱۱:۰۸

اگر  طراحی سایت کار کرده باشید، با مفهوم کنتراست در  طراحی سایت باید آشنا باشید . در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با این مفهوم کلیدی در  طراحی سایت آشنا کنیم. در ادامه همراه با  طراحی سایت باشید.

این روزها مانند گذشته ها، نگرانی هایی از بابت وجود قرارداد ها و اصول ها، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و ممکن است ما را از نیاز هایی که در درون خود احساس می کنیم، منحرف سازد. من همیشه آرزو دارم تا در روند انتقال این پیام ها در طراحی وب سایت ها، موارد و اصول هایی را مشاهده کنم که فراتر از حد استاندارد می باشند.
در ادامه ما به جزئیات بسیاری می پردازیم، بیایید به طور مفصل به اهمیت این موارد ضروری بپردازیم. این موارد پایه از گفتگو های خلاقانه در بخش های هنری مختلفی ریشه گرفته اند: بخش های هنری، صوتی، رفتار کردن، ساختار زیبای کلمات، طرح بندی، به علاوه منافع تخیلی. من تلاش می کنم که این موارد را در گروه مختلف تقسیم بندی نمایم: کلمات به علاوه ساختار جملات.

 موارد و پایه های اساسی آن در  طراحی سایت 

واژگان هنری : کلمات واقعی که به استعداد هنری ارتباط دارد، اساسا به این ترتیب است: فرم و شکل، رنگ، و ظاهر. البته موارد بسیاری از این دست وجود دارد که ما تنها به تعدادی از آن ها در این مقاله بسنده کرده ایم. به طور مثال شکل ها و خطوط زاویه دار یک نشانه ای از طول عمر دراز، تر دستی و مردانگی می باشد، این در حالی است که شکل ها و خطوط گرد معمولا مخالف آقایان می باشند و بیشتر به خانم ها ارتباط دارند.
گرامر و اصول هنری: این گرامر و اصول ها معمولا با کنتراست، تعادل، آرامش و سکون، و هم چنین تسلیم در ارتباط است. این موارد به اشتراک گذاری مفهوم و اجرا و مدیریت کردن تعاملاتی کمک می کند که شامل اجزای اطلاعاتی است.
علی رغم اهمیت این نوع از موارد پایه، گویش واقعی که با هنر و طراحی تلفیق شده است از دیگر گویش ها و لحن ها در طراحی مجزا نمی باشد، زیرا موارد پایه با واژگان و گرامر های خود در ارتباط می باشند که تمایل ندارند تا به طور کلی ایده هایی را مشخص و معین نمایند. به علاوه، اکثریت دستورالعمل ها که با لحن و گویش در  طراحی سایت  ارتباط دارند، جزو استثناها می باشند.
در هر صورت هیچ لحن و گویشی بدون استفاده از کلمات و نوشتار ها موفق نمی شوند. اصول پایه در ارتباط با این موضوع معمولا بسیار متناسب می باشند و همانند دیدن موارد راهنمیای و دستورالعمل ها، بسیار ضروری می باشند. بدون وجود این موارد ضروری همه چیز سخت و طاقت فرسا می شود.

 کنتراست در  طراحی سایت 
طراحی یک عملکرد ساختاری است که می تواند به خوبی از مبحث کنتراست پیشتیبانی نماید که معمولا به سلسله مراتب ها، تغییر کردن برخی موارد بر اساس ارتباطات درک شده و هم چنین استفاده از نوشته هایی برای بهبود بیشتر و تعریف مجدد این روابط می باشد. وجود تشخیص و فرق گذاشتن در  طراحی سایت  ها به این دلیل این که واقعیت مهمی برای هر موضوعی در نظر گرفته می شود، به سادگی تعریف می شود. این موضوع برای هر طراحی سایتی ارزشمند می باشد و می تواند در قبال مواردی که متفاوت است، کیفیت بالایی را د رمعرض نمایش بگذارد. بله درست است: از جایی که به تنهایی  آن کنتراست نمی تواند مواردی را ارائه دهد، اما دلیل برای این مورد می باشد که چرا وجود نمونه ها در پروژه های  طراحی سایت  اهمیت دارد.
عملکرد های شما همراه با مقایسه های دورنی در طراحی نشان می دهد که معنی این موضوع می تواند به سادگی با تحقیقاتی از موارد مخالف هم به دست آید و ورشن و واضح شود: روشن/تیره، زبر/نرم، سریع/آهسته. پیشنهاداتی شبیه به این مورد عموما ارزشمند می باشند. به عنوان مثال، قسمت های محصولات و یا سرویس های شما در  طراحی سایت  تان می تواند واقعا قیاس پذیر باشند.
علاوه بر نشان دادن این که چه پیام هایی همراه با چه تعاملاتی می باشند، کنتراست می تواند به درک انسان ها به طور مستقیم ارتباط یابد. این امر می تواند کنتراست و مقایسه بسیار قدرتمندی را همراه با عوامل مهم در  طراحی سایت  به وجود آورد. به عبارت دیگر مقایسه می تواند در هر مورد کوچکی که در  طراحی سایت  خود در اختیار دارید، ارتباط یابد.
 در بخش فرمت، کنتراست باعث می شود تا چشم آن خوانندگان به طور مستقیم پیش رود که نتیجه استفاده از فرمتی است که در طراحی سایت  خود از آن بهره گرفته اید. هر بخش از صفحات واقعی وب سایت ها یک عملی را برای انجام شدن در بر دارد، البته به علاوه عملیات و وظایفی که هر در هر پروژه طراحی می تواند متفاوت باشد.
پیروی کردن و هدایت کردن رفتار های و عملکرد های کاربران در  طراحی سایت 
بسیار ساده می باشد که طراحان از مواردی بسیار خوشحال می شوند که مردم اغلب اوقات نادیده می گیرند و یا حی به طور آگاهنه از  آن اطلاعاتی ندارند. حقیقت این می باشد که علاوه بر توجه آگاهانه، بخش عمده و اصلی این می باشد که ما می خواهیم توسط طرح بندی روی طراحی و مخاطبین آن کنترل داشته باشیم. به عنوان راهی برای بهربرداری از رفتار های اصلی و اورجینال انسان ها به عنوان مخاطبین طراحی، علاوه بر ارزیابی بینش و دیدگاه های آن ها، ما باید در وهله اول آن ها را درک کنیم.
طراحان خلاق باید از این که هر یک از ما بارها و بارها بخش های مربوط به خود را بررسی می کنیم، موارد بسیاری را کسب کنند. ما ممکن است تنها روی یک موضوع و یا یک بخش کوچک و یا حتی روی یک مورد به صورت موقت تمرکز کنیم، در هر صورت هر زمانی که ما ترتیب و نظم موجود در طراحی را مشخص نمودیم، باید از دیدگاه ها و نگرش های آن ها استفاده کنیم تا بتوانیم تاثیر بیشتری بر آن ها بگذاریم. با انجام این مورد، ما به طور غریزی و به طور ناخوداگاه رو به سوی موارد کنترانستی می آوریم.
دیگر تمایل طبیعی که در وجود هر کسی قرار دارد، قدرتمند ساختن طرح بندی ها می باشد. زمانی که شما اطلاعات بسیاری را در  طراحی سایت  قرار می دهید که به طور شگرفی با کنتراست مطابقت دارد، می توانید اطمینان حاصل کنید که توسط هر شخص و کاربری مورد توجه قرار می گیرید. این را به یاد داشته باشید که مقایسه و کنتراست عامل بسیار قدرتمندی می باشد که می تواند بر تمایلات انسانی بسیاری از کاربران چیره شود.
بدون در نظر گرفتن تلاش های بسیار شما در این زمینه، بسیار غیر قابل اجتناب پذیر می باشد که دستاورد های شما با علایق فردی کاربران تفاوت داشته باشد. هنوز هم روش زندگی شما به طور شگفت انگیزی تاثیر بسزایی در این تجربه دارد، از این رو بهتر می توانید عملکرد های بخش های مختلف طراحی را درک کنید.
روزنامه ها می توانند مثال های شگفت انگیزی از بهترین راه برای قرار دادن اطلاعات قدرتمند در طراحی وب سایت ها به نحوی باشند که خوانندگان علاقه به خواندن محتواها به دست آورند.
جزئیات و مثال هایی که در این مقاله بیان شد، به سختی تمام مفهوم مد نظر را پوشش داد. در واقع کنتراست به بخش هایی گفته می شود که همگی به آن توجه خواهیم کرد. می توانید این موارد گفته شده را در پروژه های  طراحی سایت  خود امتحان کنید و نتایج حاصل از  آن را مشاهده نمایید. در نهایت از این مقاله یاد می گیرید که روند و روتین ویژه ای را در ارتباط با به کارگیری کنتراست در بخش هایی که بسیار مورد توجه شما می باشد، قرار دهید و به این ترتیب بر تخصص و دانش و تجربه خود در این زمینه بی افزایید. به عبارت دیگر، شما به این ترتیب می توانید ظاهر بسیار چشمگیری را برای  طراحی سایت  خود فراهم سازید که کاربران به خوبی و به راحتی پیام آن را نیز درک خواهند کرد.

 نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنید . همچنین با رفتن به صفحه ثبت سفارش میتوانید سفارش خود را ثبت کرده تامشاورین سارین وب با شما تماس بگیرند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارن وب تجربه کد .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده