3 نکته مخفی که رتبه سایت در گوگل را کاهش میدهد - گوگل به شما اهمیت میدهد ؟!

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۶/۰۷

۰۹:۲۴

مدیر وبسایت هستید و از عملکرد سایت خود راضی نیستید ؟ هرچه برای سئو تلاش و هزینه می کنید نتیجه عکس می دهد ؟ دست نگه دارید ! این مقاله را تا پایان مطالعه کنید .

نکات و دلایل متعددی برای افت سئو و رنک در گوگل وجود دارد که تنها کارشناسان سئو به آنها آشنایی دارند و میتواند از دید افراد عادی پنهان باشد . در اینجا به 3 نکته مهم که میتواند به افت رنک سایت شما در گوگل کمک کند ! اشاره کنیم :


طراحی نامناسب و غیر اصولی صفحه اصلی در طراحی سایت

صفحه اول سایت نشانگر همه چیز آن وبسایت است ! از منظم و مرتب بودن گرفته تا راحتی در استفاده .

کاربر در یک نگاه تصمیم میگیرد که در سایت شما بماند یا آن را ترک کند ! سرجا بودن همه چیز در صفحه اصلی خیلی مهم است .

اینکه می بینید یک وبسایت نسبت به سایت شما رتبه بهتری دریافت میکند ، به خاطر معجزه یا جادوگری نیست ! بلکه به خاطر طراحی سایت بهتر و درواقع رعایت نکات UI /UX است که در آن انجام شده است . در مطلب قبلی سارین وب به معرفی UI / UX پرداختیم .


وجود تصاویر بدون محتوا ( none ALT ) در وبسایت

وجود تصاویر مناسب و با کیفیت برای کاربران میتواند حس خوبی را به آنها منتقل کند و آن ها را با محتوای شما همراه و هماهنگ کند . اما این همراهی و هماهنگی برای موتور های جستجو تا زمانی که برای عکس ها Alt تعریف نکنید ، بی معنا و مفهوم است !

موتور های جستجو درک درستی از عکس ها و تصاویر ندارند و به همین خاطر بهترین راه معرفی محتوای عکس به آنها ، استفاده از تگ alt در تصاویر است . این نکته را حتما رعایت کنید ؟!سایت شما در معرض دید کاربران نیست !

اگر نکات بالا را به علاوه نکات طراحی سایت ، سئووبهینه سازی را رعایت کرده اید ، اما هنوز هم متعجبید از نتایج برعکس سایتتان در گوگل ، باید بگویم که اشتباه میکنید !

سایت شما در معرض دید کاربران مختلف نیست ! شاید بپرسید چرا این را میگوییم :

دلیل آن بسیار واضح و روشن است : شما به سایت های دیگر لینک نداده اید !

برای گوگل اهمیت دارد که محتوای سایت شما و صفحات شما به سایت های دیگر لینک داده شده باشد و از طرفی سایت های دیگر نیز به شما لینک بدهند . با این روش هم ارزش وبسایت خود را بالا برده اید و هم تبادل ترافیک انجام داده اید .

کارشناسان سارین وب ، با بهره گیری از آخرین تکنولوژی در طراحی سایت و آشنا بودن به آخرین متد سئو و بهینه سازی آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد . برای سفارش با ما در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده