4 دلیل مهم که دنبال کنندگان صفحات شبکه های اجتماعی تبدیل به مشتری نمیشوند ! + راه حل

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۱/۲۸

۲۲:۲۹

یکی از مهم ترین راه های جذب مشتری برای وبسایت ها و شرکت های مهم ، حضور در شبکه هایی اجتماعی پرکاربر و فعالیت صحیح است . ما در اینجا به بزرگترین معضل کسب و کار های آنلاین و حضور آنها در شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت . در ادامه همراه با سارین وب باشید .

شما 24 ساعت گذشته را روی جلب توجه مخاطبین در فیس بوک، تویتر، لینکدین، اینستاگرام و دیگر وب سایت های اجتماعی به تجارت و سایت خود صرف کردید. شما هم چنین شعار وب سایت خود را در این رسانه ها بسط دادید و تمامی آمارهای مربوط به بازدید ویدئو در تویتر را بررسی کردید و به این فکر افتادید که چگونه می توانید فالورهای بیشتری به دست بیاروید و چگونه می توانید این افراد را ترغیب به برقراری تعامل متداوم با خود کنید.

اما هنوز دنبال کنندگان شما به مشتری تبدیل نشده اند و دغدغه شما هنوز برطرف نشده است  . خب خیلی طبیعی است .
به طور قطعی نمیتوانیم بگوییم که شبکه های اجتماعی از بین رفته اند و یا فید بک مناسب برای کسب وکار ها ندارند . بلکه آنها به دوره جدیدی از بازاریابی دیجیتال برای برند ها وارد شده اند که اگر استراتژی آن را به خوبی بدانید و به آن عمل کنید ، گوی برنده در دستان شما خواهد بود .

خوشبختانه، شرکت هایی وجود دارند که از این مورد به نحو صحیح استفاده می کنند. بر اساس یافته های سلز فورس ، 77 درصد از شرکت های B2c به مشتریان وب سایت از طریق فیس بوک دست یافتند و 43 درصد از بازاریابان، مشتریان خود را در لینکدین کسب نمودند.
اگر شرکت های وجود دارند که در تبدیل فالورهای اجتماعی به مشتریان سایت موفق شده اند، چرا شما این استراتژی را در وب سایت خود به کار نمی برید؟

دلایل این سوال را در چهار بخش به شما عرضه می داریم :
 
دلیل اول: نام برند و شرکت خود را در شبکه های اجتماعی بسط بدهید !
زمان این است که استراتژی پست و فروش (یعنی توسط انتشار پست هایی ، فروش وب سایت خود را افزایش دهید) در وب سایت خود را کنار گذاشته و روی این امر تمرکز داشته باشید که مشتریان و مخاطبین وب سایت تان درباره برند و تجارت شما چه صحبت هایی می کنند. بیش از هفتاد درصد داستان برند ها و برند سازی ها در شبکه های اجتماعی رخ میدهد . دهکده ای که شاید درون آن باشید ولی از آن هیچ خبری ندارید !

جف بزوس مدیر آمازون در مورد برند میگوید : برند آن چیزی است که وقتی توی اتاق نیستید و پشت سر شما میگویند !
مردم در شبکه های اجتماعی به دنبال حل مشکلات خود هستند و میخواهند پاسخ های دقیقی دریافت کنند . اگر دوست دارید تا شماهم به برندی ماندگار تبدیل شوید از همین الان شروع به کار کنید :

می توانید در مکالمه های گروه های اجتماعی شرکت کنید و برای مشکلاتی که کاربران رسانه اجتماعی از آن سخن می گویند، راهنمایی ها و راه حل هایی را ارائه دهید. در مکالمات ارزشمندی که به نفع تجارت تان می باشد، شرکت کنید تا بتوانید سرویس ها و محصولات سایت خود را تبلیغ کنید. به این ترتیب وب سایت و تجارت خود را به عنوان منبعی برای کابران رسانه اجتماعی قرار می دهید که هر زمان می خواستند مشکل خود را رفع کنند، به وب سایت شما رجوع نمایند.
نتایج این امر می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. هفتاد و یک درصد از مشتریان وب سایت تمایل دارند تا برندی که از آن تجربه مثبت کسب کرده اند را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند. این در حالی است که، 67 درصد از کاربران تویتر بیشتر تمایل دارند تا از برند هایی خرید کنند که دیگران از آن تجربه متناسبی به دست آورده اند.
 
دلیل دوم : شبکه اجتماعی مورد فعالیت خود را درست انتخاب کنید .
آیا می دانید که مشتریان وب سایت شما از کدامین شبکه اجتماعی، به سایت شما راه یافته اند و چرا؟ باید روی داده های Google Analytics بیشتر دقت داشته باشید تا روی این که کاربران وب سایت تان از کدام شبکه های اجتماعی به دست آمده اند، نظارت داشته باشید. به طور مثال، اگر مخاطبین وب سایت تان از فیس بوک حاصل می شوند، تحقیق کنید که چرا وب سایت شما را انتخاب کرده اند و از چه طریقی به سایت شما جذب شده اند. می توانید به این کاربران "خدمات پشتیبانی از مشتریان" عرضه کنید و یا منابع رایگانی در اختیارشان قرار دهید و یا حتی می توانید کد های تخفیفی را به آن ها هدیه کنید تا بیشتر تمایل داشته باشند همراه وب سایت شما بمانند و به این یقین برسند که وب سایت شما، انتخاب درستی بوده است. هر چه کاربران رسانه اجتماعی درباره برند شما بیشتر و بهتر سخن بگویند، میزان مخاطبین وب سایت تان نیز با سرعت بیشتری افزایش می یابد.
 
دلیل سوم : شما به مخاطبین اشتباهی دسترسی پیدا می کنید.
Crazyegg این موضوع را بهتر بیان می کند،"دسترسی به مخاطبین وب سایت نامتناسب و اشتباهی، بزرگ ترین دلیلی است که چرا مخاطبین یک وب سایت به مشتریان دایمی و واقعی تبدیل نمی شوند."
مخاطبین اشتباهی روز به روز امکان دارد افزایش یابد. این موضوع زمانی که سیستم عامل شبکه اجتماعی اشتباهی را نیز انتخاب کنید، شدت می یابد. بیایید این گونه فکر کنیم که شما به طور مداوم درباره نوآوری و پیشرفت های تکنولوژی در تویتر پست می گذارید. تلاش شما به این منظور است تا افراد تکنولوژی یافته و یا کسانی که طرفدار این مبحث می باشند و می خواهند در این باره با شما صحبت کنند را به خود جذب کنید. تا این جا هیچ اشتباهی وجود ندارد. این موضوع زمانی دچار مشکل می شود که شما در واقع لوازم جانبی را به فروش می رسانید که هیچ ارتباطی با تکنولوژی ندارد. از این رو شما مخاطبین اشتباهی را جذب وب سایت خود می کنید و نه تنها فروشی به دست نمی آورید و تلاش های تان را به هدر می دهید، بلکه نام برند و وب سایت شما در میان مردم به طور نامتناسبی شیوع پیدا می کند.
 
دلیل چهارم : مخاطبین خود را به قسمت های فرعی در وبسایتتان راهنمایی نکنید !؟!
بعد از این که مخاطبین و یا کاربران رسانه اجتماعی روی پست لینکدین و یا تویتر شما کلیک می کنند، به کجا هدایت می شوند و یا بهتر بگوییم، به کدام قسمت از وب سایت تان وارد می شوند؟  در این قسمت به شما توضیح می دهیم که باید چه کنید.
KISSMETRIC برای تبدیل کاربران رسانه اجتماعی به مشتریان وب سایت تان، توصیه هایی دارد:
•    کانال های رسانه اجتماعی> پست های وبلاگ با لینک هایی به صفحه اصلی وب سایت تان > جذب به وب سایت و تجارت شما
•    کانال های رسانه اجتماعی> وارد شدن به محتوای وب سایت تان> جذب به سایت و تجارت شما
•    کانال های رسانه اجتماعی> پست وبلاگ > ثبت نام بازدیدکنندگان برای لیست ایمیل توسط فرم هایی که در وبلاگ تان قرار دارد
 
به یاد داشته باشید که هر یک از سناریوهای بالا نیازمند یک استراتژی بازاریابی محتوای مجزا می باشند تا فالورهای رسانه اجتماعی را به مشتریان وب سایت دایمی تبدیل کنند. باید پست های رسانه اجتماعی خود را مجهز به لینک هایی کنید که به صفحات اصلی وب سایت تان متصل است، صفحاتی که محصولات و سرویس های سایت خود را در آن جا به فروش می رسانید. اگر مخاطبین و یا کاربران رسانه اجتماعی با کلیک بر روی لینک های موجود در پست ها، به بخش هایی از وب سایت تان راه یابند که اهمیت خاصی برای شان ندارد و متوجه نمی شوند که وارد چه وب سایتی شده اند، بدون درنگ وب سایت شما را ترک خواهند گفت. از این رو بسیار ضرورت دارد تا پست های وبلاگ خود را همراه لینک هایی کنید که به بخش هایی از وب سایت تان متصل است که محصولات و سرویس های سایت تان را در معرض فروش می گذارد. هم چنین این قسمت ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که به سرعت نظر این مخاطبین را جلب کند و در نهایت آن ها را به مشتریان وب سایت تبدیل کند.

برای طراحی سایت حرفه ای و متناسب با نیاز های کسب و کار خود با سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

در ۹۶/۰۹/۲۴ ساعت ۱۱:۵۸ GoldenTabs گفته :

عالی بود مثل همیشه . موفق باشید .