راز های یک کمپین رسانه اجتماعی موفق

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۷

۱۱:۴۹

شاید شما هم دارای یک رسانه خبری و یا کمپین رسانه اجتماعی باشید . در ادامه میخواهیم به شما ترفندها و جزء های اصلی یک رسانه اجتماعی موفق را بیان کنیم . در ادامه همراه با سارین وب باشید  .

1. اهداف استراتژیک خود را در نظر داشته باشید :

زمانی که بحث کمپین های رسانه اجتماعی می شود، یک ضرب المثل قدیمی در این بین صدق می کند: "شکست خوردن در برنامه ریزی، مقدمه شکست کلی می باشد"

تنها به اهداف خود برای کمپین فکر کنید . به این فکر کنید که کمپینی که زده اید تا چه حد میتواند برای کاربران  و میزان جذب آنها موثر باشد .

 

اطمینان حاصل کنید که اهداف کمپین رسانه اجتماعی تان با اهداف تجاری و طراحی سایت تان مطابقت دارد.

 

2. اجرای استراتژی ها و تاکتیک هایی که از اهداف تان در تجارت و طراحی سایت پشتیبانی می کند

زمانی که برای کمپین رسانه های اجتماعی خود اهدافی را مشخص می کنید، آماده ساخت استراتژی های داخلی این کمپین هستید که می تواند به رسیدن آن اهداف تان بسیار کمک کند. مقرر کردن جزئیات استراتژی ها برای کمپین بازاریابی تان به اهمیت برنامه تجاری تان می باشد.

استراتژی و تاکتیک هایی که باید اجرا کنید به اهدافی که می خواهید توسط این کمپین بازاریابی به آن برسید، بستگی دارد. برای رسیدن به نتایج مورد نظرتان در این کمپین، باید در رسانه های اجتماعی متناسبی ایفای نقش کنید.

 اگر قصد دارید تا افراد بیشتری از مخاطبین خود را جذب برند و طراحی سایت تان کنید، باید دارای یک تصویر رقابتی و ممتاز باشید و توسط استفاده از تنها یک هشتگ در این کانال های اجتماعی که این هشتگ را پشتیبانی می کنند، مخاطبین جدیدی را به خود جلب نمایید، مانند FACEBOOK، TWITTER و INSTAGERAM.

 

3.ترویج کمپین رسانه اجتماعی

کلید اصلی برای اینکه به طور موثری کمپین رسانه اجتماعی خود را بازاریابی و تبلیغ کنید این است که پیش بینی های از خود برای مخاطبین تان فراهم سازید. در هفته هایی که در حال تبلیغ کمپین بازاریابی خود هستید، با فالورها و مشتریان برند و یا طراحی سایت خود در تماس باشید، حتی اگر در مراحل اولیه آشنایی با آن ها و یا در مرحله ای قبل از ثبت نام مخاطبین تان در طراحی وب سایت خود می باشید.

به مشترکان طراحی سایت خود ایمیل هایی ارسال کنید تا به کمپین بازاریابی شما بپیوندند. با به اشتراک گذاری محتواهای مربوطه به طور منظم در این کمپین رسانه اجتماعی، سعی کنید حضور خود را در تمامی شبکه های اجتماعی که حضور دارید، تقویت ببخشید.

 

به عنوان مثال، اگر تنها در رقابت های موجود در FACEBOOK حضور دارید، تنها این کمیپین را در این مکان ترویج ندهید، بلکه برای تمامی شبکه های اجتماعی دیگر این محتواها را ساخته و به اشتراک بگذارید.

                    

4.معیارهای خود را آنالیز کنید

بهترین راه برای درک اینکه آیا تلاش های بازاریابی تان موفقیت آمیز می باشد یا خیر، با ارزیابی کمپین بازاریابی تان می باشد. تنها راهی که باید این امر را انجام دهید با آنالیز کردن پست های مربوط به کمپین تان می باشد. انجام آنالیزها روی پست های تان می تواند داده هایی را درباره این که پست شما چه تاثیراتی را بر مخاطبین می گذارد و تعداد دفعاتی که دیده می شود، به اشتراک گذاشته می شود و لایک می شود را در اختیارتان می گذارد و به شما اجازه می دهد تا کنترل کاملی روی این پروسه داشته باشید. شما می توانید نتایج این آنالیزها را با اهداف اصلی خود مقایسه کنید. شما اهداف خود را مشخص کرده اید؟

از این یافته های جدید نکته برداری کنید و از این دیدگاه برای کمپین خود استفاده کنید. چه پست های بیشترین تاثر را بر مخاطبان گذاشته است؟ چه پست هایی این گونه نبوده اند؟ چه پست هایی باعث شده اند تا میزان فروش محصولات و سرویس های طراحی سایت تان افزایش یابد؟

در هر صورت، دانستن میزان به اشتراک گذاری ها و لایک ها تنها یک بخش آنالیز رسانه های اجتماعی می باشد. شما تنها باید تعاملات و مباحث خود را با مخاطبین کمپین تان واضح و شفاف سازید و روی این امر باید نظارت داشته باشید.

آیا کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی شما اثرات خوبی بر جا داشت؟ چه میزان مخاطبینی از زمانی که کمپین خود را راه اندازی نمودید، به خود جذب کرده اید؟ تاثیرات کلیدی که از این طریق بر مخاطبان خود داشته اید، چه بوده است؟ ابزارهای نظارت بر شبکه های اجتماعی شما مانند RADIAN5، BEEVOLVE در این زمینه به شما بسیار کمک می کند و تاثیر بیشتری بر مخاطبین تان می گذارد تا به مشتری دایمی برند و طراحی سایت تان تبدیل شوند.

 برای طراحی سایت و سئو بهینه سازی سایت با تیم سارین وب درتماس باشید . 

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده