how-to-increase-traffic

روش های موثر در افزایش بازدهی و مخاطبین وبسایت

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۷

۱۱:۵۸

شاید رسیدن به ترافیک بسیار بالا برای وبسایت های نوپا در یک روز و یا یک شب امری محال باشد ، مثل پولدار شدن در یک روز ! اما ما استراتژی هایی را به شما معرفی میکنیم که اگر آنها را اجرایی کنید تاثیر به سزایی در افزایش بازدهی فروش شما و همچنین ترافیک سایت شما خواهید داشت . با سارین وب همراه باشید  .

 

1. نمایش محصولات باقیمانده :

بسیاری از کاربران به دنبال محصولاتی هستند که در حال تمام شدن هستند یا نیاز شدید برای خرید آن دارند . خب واضح تر برای شما توضیح میدهم  :

فرض کنید که یک محصولی را برروی وبسایت خود برای فروش گذاشته اید و از آن محصول در انبار خود به مقدار کافی وجود دارد ، اما میان فروش آن محصول در هرروز حدود 3 تا بیشتر نیست . اما اگر همان محصول را در معرض دید کاربر قرار بدهید و مثلا بنویسید که : " تنها از این محصول 10 تای دیگر باقیمانده " تعداد خرید شما به شدت افزایش پیدا میکند !

برای اینکه حس و اضطراب کاربر را برای خرید نیز بیشتر کنید میتوانید این تکنیک را درکنار قسمت محصول به کار ببرید و وب سایت های زیادی وجود دارند که از این استراتژی به کار برده اند و بسیار هم موفق شده اند، از این رو، چرا شما این استراتژی را در طراحی سایت خود به کار نمی برید؟

             

2. عمل متقابل در فروش و به کار گیری آن در طراحی سایت :

عمل متقابل در بازاریابی آنلاین به این معنیست که شما در ازای کاری و خدماتی که به کاربر ارائه میدهید ، کاربر نیز برای شما عمل و یا کار خاصی انجام دهید . شما می توانید از این تمایل و احساس به نفع تجارت خود استفاده کنید، اما نباید انتظار داشته باشید تا مشتریان و مخاطبین وب سایت تان نیز برای شما کاری انجام دهند؛ آن ها این کار را در آینده حتما به روش های مختلفی انجام خواهند داد.

باید به مشتریان وب سایت خود انعام، آموزش، تخفیف، نمونه، امکان استفاده آزمایشی و یا مواردی از قبیل ارائه دهید - تنها اطمینان حاصل کنید که موارد ارزشمندی را به آن ها ارائه می دهید. اگر شما این کار را به درستی انجام دهید، بازدیدکنندگان بیشتر تمایل دارند تا از وب سایت شما خرید کنند.

 

3. محصولات و سرویس های خود را به صورت رقابتی قیمت گذاری کنید :

رقیبان خود را شناسایی کنید ، قیمت های آن ها ارزیابی کنید و نسبت به قیمت و محصولاتی که آن ها ارائه میدهند ، قیمت محصولات و سرویس های خود را کمتر از آنها درج کنید . " مزیت رقابتی " یعنی همین !

مشتری ، قبل از خرید محصول ، مقایسه میکند و اگر بداند که محصول و خدمتی که شما ارائه میکنید با محصول و خدمت رقیبتان یکی بوده و تنها قیمت کمتری شما در قبالش طلب دارید ، گوی برنده در دستان شماست !

 

4. ارائه راه حل برای سرویس های وبسایت :

این قاعده بسیار ساده است : می توانید در یک کادر خاکستری به مشتریان سایت خود راه حل هایی را ارائه دهید.

برای مثال ، یک وب سایت فیتنس، تستی را مهیا کرده است تا به دلیل افسردگی مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت خود پی ببرد. در این تست از اطلاعات خانوادگی تا عادت های غذایی و عادت های ورزشی، سوالاتی پرسیده می شود. اگر در بازدیدکننده علایم افسردگی مشاهده شد، توصیه هایی به آن ها می شود تا با خرید محصول و یا سرویس های این سایت، از افسردگی رها شوند.

این روش می تواند در فروش آنلاین بسیار موثر باشد، زیرا باعث می شود تا با مشتریان و مخاطبین وب سایت، ارتباط مستقیم برقرار شود. البته، شما نمی توانید تمام افراد را متقاعد کنید، اما ارائه راه حل ها، استراتژی است که می تواند میزان مخاطبین سایت را افزایش دهد.

 

5. اتکا داشتن به اطلاعات اولیه :

به بحث روانشناسی وارد شدیم :

مردم در بیشتر مواقع ، اولین اطلاعاتی که از یک محصول برایشان بازگو و تشریح میشود را در ذهن میسپارند و دفعات بعدی که این اطلاعات به آنها میرسد به مقایسه با اطلاعات اولیه آن میپردازند .

علم روز این موضوع را این گونه توضیح می دهد: " فوکالیسم عبارتی است که در علم روانشناسی برای توضیح دادن تمایل انسان ها به باور کردن و تکیه کردن اطلاعاتی که اولین بار بر اساس آن تصمیم گیری کردند، به کار می رود.

 

نتیجه گیری :

باید بدانید که تجارت ها بدون تبلیغات و بازاریابی به هیچ جا نمی رسند و موفق نمی شوند. به این دلیل است که رعایت و استفاده از موارد بالا در طراحی وب سایت می تواند به موفقیت تجارت تان بسیار کمک کند.

تنها دانش برنامه نویسی و ورود به دنیای آن نمیتواند کمک کننده باشد بلکه روانشناسی کاربر و درک نیاز های کاربر به مراتب از کدنویسی سخت تر است .

برای طراحی سایت حرفه ای و متناسب با نیاز کاربر با تیم سارین وب تماس بگیرید .

 

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده