5 روش برای برقراری ارتباط میان کاربر و لندینگ پیج

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۱/۲۶

۱۱:۳۵

در این پست قصد داریم تا رازه های ناگفته از لندینگ پیج ها را برای شما بیان کنیم . با سارین وب همراه باشید تا در ادامه با آن ها آشنا شویم .این پنج روش راه های است که به شماها یاد می دهد چگونه لندینگ پیج خود را بهینه کنید تا کاربر بتواند با آن ارتباط برقرار کند .

 1 – استفاده از فیلد های انتخاب خودکار

این امکان بسیار مهم است و کاربر با ورود به صفحه لندینگ پیج بدون نیاز به کلیک اضافه می تواند ایمیل خود را وارد نموده و ثبت کند .این امکان ساده به حدی مهم است که با باز شدن صفحه ی گوگل نشان گر به طور خود کار در باکس جستجو دیده می شود و باعث می شود که کاربر کلیک اضافی انجام ندهد

 

2- دکمه خروج در صفحات پاپ آپ

در نگاه اول چه چیزی از پاپ آپ به ذهن شما خطور می کند؟ پاپ آپ یک باکس باز شونده بر روی یک صفحه ی وب است که می تواند تجربه ی نا خوشایندی را برای کاربر ایجاد کند

فکر می کنید چه چیزی این تجربه ناخوشایند را تشدید می کند ؟ جواب بسیار ساده است : نبود دکمه بستن و خروج در صفحات پاپ آپ

 

3- تبلیغات کلیکی در لندینگ پیج

وجود تبلیغات کلیکی در لندینگ پیج ها در صورت رعایت تجربه کاربری درست می تواند مفید واقع شود و نرخ پرش کاربران (میزان مراجعه کاربر به وب سایت های دیگر)شما را تا 20 درصد کاهش می دهد و کاربر را وابسته به محصولات و خدمات شما می کند تا جایی که 80 درصد ترافیک جذب لندینگ پیج شما می شود .

 

4- تست A/B

ظاهر لندینگ پیج شما تا حد زیادی می تواند در مراجعه بعدی کاربر به وب سایت شما کمک کند . شما می توانید به روش های مختلف رفتار کاربر با لندینگ پیج خود متوجه بشید : بازخورد هایی که از طرف کاربر برای شما ارسال میشود ,تست A/B   , وجود کد گوگل آنالیز در صفحه ی شما

تست A/B از دو مورد دیگر بالا برای دریافت بازخورد و بهینه کردن صفحه ی لندینگ پیج بسیار مهم تر می باشد .

تست A/B چگونه کار می کند؟

بهترین تعریف برای این تست آن است که شما ظاهر گرافیگی  (UI)لندینگ پیج را کمکی دست خوش تغییر کنید   برای مثال در دوره تبلیغاتی گذشته خود به پی برده اید که جایگاه معرفی خدمات یا محصولات شما نادرست بوده است در دوره جدید تبلیغاتی خود جایگاه درستی برای معرفی خدمات یا محصولات خود انتخاب کنید .

 

5-    جمع آوری اطلاعات کاربران مشتاق به خدمات شما

یکی از اشتباهات رایج در طراحی لندینگ پیج ها نبود باکس دریافت ایمیل از کاربران برای ارتباط های بعدی است این باکس به قدری مهم است که می تواند کاربران شما را به مشتری تبدیل کند. برای این باکس وجود یک فیلد جهت وارد کردن ایمیل و یک دکمه ثبت کافی می باشد .

نتیجه گیری:

برای طراحی یک صفحه فرود (لندینگ پیج) مناسب باید نکاتی را رعایت کرد تا کاربر ورودی به آن صفحه به یکی از مشتریان وفادر شما تبدیل شود . از نکات مهم و قابل بحث طراحی زیبای این صفحه ی فرود . انتخاب جملات و جایگاه های مناسب . جمع آوری اطلاعات کاربران خود . دادن امتیازت های مثبت به کاربران . از مسائلی می تواند باشد که کمک شایانی به مراجعات بعدی کاربر به وب سایت شما می شود .

جهت طراحی لندیگ پیج و طراحی سایت با تیم سارین وب هماهنگ کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده