5 موردیکه شرکت ها باید در استخدام برنامه نویس طراح وب در نظر بگیرند

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۱/۲۸

۲۲:۱۷

استخدام و به کارگیری یک طراح وب سایت برای طراحی سایت یک شرکت میتواند جزء مهم ترین مسائل استخدامی برای شرکت های بزرگ به حساب می آید . در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهم ترین مواردیکه باید شرکت ها در استخدام طراحان وبسایت در نظر بگیرند صحبت کنیم . با سارین وب همراه باشید .

 مسئله استخدام طراح وبسایت برای یک شرکت از مهم ترین بحث ها به حساب میرود ، چون میتواند یک اشتباه کوچک در انتخاب طراح وبسایت به تجربیات چندین و چندساله یک شرکت را زیر سوال ببرد  .

در این مقاله 5 توصیه وجود دارد که می توانید به کمک آن یک برنامه نویس خوب را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید :

 

1. قبل از استخدام طراح وبسایت ، به نیاز های خود در شرکت توجه کنید :

هنگامیکه یک برنامه نویس وب سایت را استخدام می کنیم ، ابتدا باید ویژگی هایی که از این فرد انتظار داریم را برای خود مشخص کنیم . در حالی که تجربه های برنامه نویسان سایت نیز نقش مهمی را در این زمینه دارا می باشند، اما ویژگی های مورد نیاز یک تجارت و یا شرکت می تواند در انتخاب یک شخص معقول بسیار کمک کننده باشد.قبل از هرچیز باید ویژگی فردی که میخواهید سایت شما را طراحی کند در نظر بگیرید و سپس دنبال ویژگی در افراد و طراحان وب سایت باشید .

بگذارید یک مثال جالب برای شما بزنیم :  یک برنامه نویس وب سایت درخشان و عالی که در سازمان های بزرگ کار کرده است، شاید نتواند در تجارت های تازه تاسیس به خوبی عمل کند. چرا؟ تجارت های تازه تاسیس معمولا به ویژگی های نظیر تطبیق پذیری، سازگاری ، ریسک پذیری و فعال بودن نیازمند می باشند ، اما این ویژگی ها ممکن است در شرکت های بزرگ حائز اهمیت نباشد و به همین خاطر هست که میبینید یک طراح وبسایت که در شرکت های بزرگ طراحی وب در حال فعالیت است نمیتواند در شرکت های تازه تاسیس به خوبی عمل کند .

از این رو باید از نیازها و ویژگی های مورد نیاز تجارت خود لیستی تهیه کنید. سپس بر این اساس مصاحبه خود را با برنامه نویسان شکل دهید و افرادی را به کار بگیرید که در راستای نیازهای شرکت شما می توانند موثر باشند و با سایر اعضای تیم ارتباط خوبی را برقرار کنند.

نکته : در استخدام ها مواظب افرادی باشید که تظاهر و دورویی میکنند و پس از استخدام اقدام به انجام کار های دیگری میکنند .  

2.طراح وب سایت خود را با انجام یک پروژه آزمایشی ، یا یک پروژه کوچک آزمایش کنید  .

اگر چه شاید شما به این نتیجه برسید که برنامه نویس طراحی سایت معقول خود را یافته اید، اما با تست گرفتن از آن ها توسط یک پروژه کوچک ، حتما به یقین برسید. در این شرایط باید روی عملکرد برنامه نویس سایت نظارت داشته باشید و روی نتیجه کار آن ها تمرکز کنید.انجام پروژه های کوچک برای افرادی که میخواهید طراحی سایت شرکت شما را انجام بدهند میتواند بسیار گزینه مناسب برای سنجیدن افراد و انتخاب و استخدام آنها باشد .

 

3.برنامه نویس و طراح سایت انتخاب کنید که مناسب کار و شرکت شما باشد نه صرفا تخصص  این کار را داشته باشد !

دانش های مربوط به دنیای تکنولوژی و وب تقریبا هر دوسال یک بار اپدیت میشوند و شما باید در نظر داشته باشید افرادیکه برای کار خود انتخاب میکنید حتما اهل فن و علاقه مند به این کار باشند . و بتوانند خود را با تغییرات دنیای آی تی و تکنولوژی وفق دهند . آسان ترین راه برای برای این که تشخیص دهیم که آیا این برنامه نویسان می توانند با تغییرات روز دنیا مطابقت می یابند یا خیر، پرسیدن سوال از خود آن ها است که آیا انگیزه یادگیری موارد جدیدی را دارا می باشند یا خیر. برای مثال:

4. از پرسیدن سوالات بیهوده پرهیز کنید ! امکان شکست وجود دارد ؟!

در ادامه سوالات بیهوده ای که نباید در هنگام مصاحبه با برنامه نویسان سایت پرسید، وجود دارد:

دانستن اطلاعات بالا و امثالهم ، میتواند مفید باشد ولی برای یک طراحی وب و طراح وب شاید مهم نباشد و باعث دلخوری میان طرفین شود .

اما در ادامه سوالات ضروری که باید از یک طراح وب بپرسید را برای شما تشریح میکنیم تا بیشتر اشنا بشوید .

 

5.برای استخدام یک طراح وب مناسب وقت بسیار بگذارید ، اما درصورتیکه صلاحیت آنها را تایید نکردید سریعا عذر آنها را بخواهید .

زمانی که می خواهید برنامه نویسی وب سایتی را استخدام کنید، باید زمان زیادی را به این امر اختصاص دهید، اما زمانی که متوجه شدید که فرد مورد نظرتان برای شرکت و تجارت شما مفید نیست، به سرعت عذر او را بخواهید. یک برنامه نویس نامعقول می تواند تیم طراحی سایت و به طور کلی می تواند به پروژه طراحی وب سایت ضربه بزند.

 برای طراحی سایت به صورت حرفه ای با تیم سارین وب تماس بگیرید .

 

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده