5 تصور غلط درباره برنامه نویسی وب سایت

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۲/۰۳

۲۰:۰۵

مدیرا اجرایی شرکت هستید ؟اما چیزی در مورد برنامه نویسی سایت نمیدانید ؟ در ادامه همراه با سارین وب باشید .

 

1. طراحی سایت آسان و راحت است !

اصولا مشتریان وبسایتی نهایتا تا 20 صفحه بیشتر نمیخواهند : یک بلاگ ، درباره ما ، ارتباط باما ، قسمت مطالب و.... بیشترنمیخواهند ، خب مسلما باید گفت که طراحی سایت چنین وبگاه هایی بسیار راحت و آسوده است . اما اگر شرکت شما پروژه ای همچون فیس بوک را دریافت کند ، چطور ؟ آیا قضیه به رحتی یک وبسایت معمولیست ؟

اگر پاسخ شما آری به این موضوع است ، باید بگویم که در اشتباهید ! هرچه رابط کاربری یک وبسایت راحت تر باشد کدنویسی آن بیشتر زمان میبرد و به طبع طراحی سایت سنگین تری خواهید داشت .

 

2 . هرکسی استاد طراحی سایت نیست ؟!؟

به جای این که تمام کارمندان را در اتاق کنفرانس برای ارائه ایده هایی برای برنامه نویسی وب سایت جمع آوری کنید، تنها افرادی که در این زمینه تخصص دارند را گرد هم آورید.استراتژی بازاریابی محتوا، اسناد تجاری، اهداف تجاری و روند جستجوی کاربران در سایت را در این جلسه بیان کنید. زمان زیادی را روی برنامه ریزی های تکنیکی، ساختار پایگاه داده، طرح بندی، طراحی و یا ویدجت ها صرف نکنید.

 

3 . یک الگوی از پیش ساخته برای هر سایت مناسب است

مزیت استفاده از الگوهای از پیش ساخته شده ممکن است برای برخی شرکت ها و تجارت ها کارساز باشد، اما برای شرکت های مهم با وظایف جدی که درباره برند و حضور آنلاین شان مصمم هستند، این الگوهای از پیش ساخته شده نمی تواند راه حل طولانی مدت برای آن ها باشد. باید طراحی سایت را مانند یک سرمایه گذاری و یک منبع مشخص و متناسب برای تجارت تان در نظر بگیرید. یک تیم طراحان وب سایتی را بیابید که تجارت تان را درک کنند، سوالات متناسبی از شما بپرسند و مشتریان راضی و نمونه کارهای موفقی داشته باشند. یک تیم طراحی سایت خوب به شما کمک می کند تا اهداف خود را با توجه به بودجه ای که دارید، مدیریت کنید و یا راه حل های بهینه ای را برای تجارت خود پیدا کنید. شاید این تیم ها به نظر گران برسند، اما سود حاصل از این سرمایه گذاری بسیار زیاد خواهد بود.

 

4.وقتی سایت طراحی شد ، کار تمام میشود ؟!؟!

طراحی سایت وقتی تمام میشود ، تازه کار اصلی شما شروع میشود !

پشتیبانی که از اصلی ترین چیز ها برای موفقیت هر وبسایت باید وجود داشته باشد . تیم طراحی سایت باید مشکلاتی که امکان دارد برای سای پیش بیاید را حل و فصل کنند و همیشه حواسشان به همه چیز باشد  .

 

5. کارشناس تجربه کاربری طراحی سایت میتواند هرکسی باشد !

شما نمی توانید یک وب سایت را خودتان طراحی کرده و بسازید. روی پیشبرد تجارت تان و بهبود محصولات و سرویس های طراحی سایت تان تمرکز کنید. کارآموز و یا آشنایان شما هم نمی توانند این وب سایت ها را طراحی کرده و بسازند. برای برنامه نویسی یک وب سایت، باید اطلاعاتی بیش از موارد پایه داشته باشید، مخصوصا زمانی که سیستم پرداخت آنلاین را می خواهید در وب سایت اعمال کنید و یا می خواهید سایت را با سیستم داخلی شرکت یا تجارت یک پارچه سازی و هماهنگ کنید.

تجربه کاربری خوب برای یک وبسایت و ایجاد کردن آن در طراحی سایت کار هرکس نیست . به جرئت میتوان گفت که کارشناس مربوط به آن تنها میتواند به مواردیکه از این قبیل است پاسخگویی داشته باشد و اشرافیت کامل بر موضوعات آن داشته باشد .

برای طراحی سایت با تجربه کاربری خوب و عالی با تیم سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده