استخدام برنامه نویس و طراح وب سایت

نویسنده :

ضحی بنام

۹۷/۰۳/۰۸

۱۵:۵۱

یک تاجر زرنگ و دانا می داند که یک تیم کارآمد و خوب می تواند در راه اندازی تجارت و ساخت یک وب سایت، بسیار مفید باشد. استخدام یک برنامه نویس وب سایت می تواند یکی از وظایف دشوار در انتخاب اعضای تیم طراحی سایت باشد، مخصوصا برای تاجرانی که هیچ دانش برنامه نویسی وب سایتی ندارند.
در این مقاله 10 توصیه از DU VALL، مدیر TOPTAL که شبکه ای مملو از برنامه نویسان وب سایت و اپلیکیشن می باشد، برای ازریابی یک برنامه نویس وب سایت خوب وجود دارد:
 
1. مشخص کردن توانایی و مهارت های مورد نیاز برنامه نویس.
باید تمامی ویژگی هایی را که یک شخص نیاز دارد تا در جایگاه برنامه نویس وب سایت تان باشد را لیست کنید. البته که هیچ کس نمی تواند بهترین برنامه نویس بدون نقص باشد، اما شما می توانید با تهیه این لیست به این موضوع نزدیک شوید. به طور مثال، اگر شما یک برنامه نویس سایت را استخدام کنید، باید توانایی برنامه نویسی وب سایت توسط زبان های معروف و مشهور در این زمینه را داشته باشد، مانند HTML، CSS و غیره.
اگر در تجارت خود به برخی از ویژگی ها نیاز ندارید، در تجربه این افراد به دنبال آن ها نباشید.
اگر تجارت تان از نیاز به همکاری با برنامه نویسان از راه دور دارد، شاید کنترل روزانه آن ها اندکی سخت تر باشد. ابتدا اهداف تجارت خود را شناسایی کنید و سپس دریابید که محیط کاری متناسب با برنامه نویس وب سایت تان باید به چه ترتیب باشد و لیستی از این ویژگی ها را تهیه کنید.
 
2. حق الزحمه مورد نیاز برنامه نویسان را بررسی کنید.
برخی تاجران فکر می کنند که می توانند استعداد های برتر برنامه نویسی سایت را در ازای حداقل ترین دستمزد به کار بگیرند. این افراد نیز نیازهایی دارند و نیازهای شان به طور روز افزون افزایش می یابد. بهتر است با میزان دستمزدی این افراد آشنایی پیدا کنید و گزینه ای را به آن ها پیشنهاد دهید که باعث از دست دادن آن ها و فرصت بزرگ خود نشوید. برخی از برنامه نویسان هم ممکن است دستمزدهای فراوانی را از شما طلب کنند و این امر از استعداد بالای آن ها در این زمینه ناشی می شود و گاهی اوقات هم قصد فریب شما را دارند و فکر می کنند که شما ساده هستید. از این رو باید بودجه ای که می خواهید به این امر اختصاص دهید را مشخص کنید و بر اساس آن، به دنبال یک برنامه نویس وب سایت باشید.
 
3.به دنبال تیم طراحی و برنامه نویسی باشید.
برنامه نویسان نمی توانند به تنهایی پروژه طراحی سایت را به پایان برسانند. این افراد به همکاران دیگری نیاز دارد که در حین برنامه نویسی وب سایت، کارهای دیگر طراحی را انجام دهند تا در زمان مشخصی، پروژه تحویل داده شود. وجود همگی اعضای تیم طراحی وب سایت برای این امر ضروری می باشد.
 
4.آیا اعضای برنامه نویس می توانند در زمان های تعیین شده پروژه های طراحی سایت تحویل دهند؟
می توانید از برنامه نویس وب سایتی که می خواهید استخدام کنید درباره توانایی آن ها برای تحویل به موقع پروژه های طراحی سایت، سوالاتی بپرسید. حتما از آن ها سوال کنید که زمان هایی که با کمبود وقت مواجه می شوند، چه کارهایی انجام می دهند.
اگر برنامه نویس وب سایت تان در حال آموزش و تحصیل باشد، برای شما گران تمام می شود زیرا در موعد مشخصی نمی تواند فایل های برنامه نویسی شده را ارسال کند. همیشه به یاد داشته باشید که باید برنامه نویس وب سایتی را استخدام کنید که علاوه بر تحویل به موقع طراحی سایت، بتوانند در زمان هایی که با کمبود وقت نیز مواجه است، زمان را مدیریت کند و کار را به صورت بهینه انجام دهد. در غیر این صورت صدمات جبران ناپذیری به اعضای تیم طراحی سایت و یا به طور کلی به شرکت تان وارد می شود.
 
5.استانداردها.
زمانی که این افراد به برنامه نویسی وب سایت مشغول می باشند، استانداردهای آن ها را زیر نظر داشته باشید تا دریابید آیا در کار خود ایراد و مشکلاتی دارند یا خیر. شما هم چنین باید اطمینان حاصل کنید که پروسه کاری این افراد به کار برنامه نویس سایت بعدی اخلالی ایجاد نمی کند. به یاد داشته باشید که استاندارد های این افراد باید با ویژگی های مورد نیاز تجارت تان هم خوانی داشته باشد.
 
6.رهبری و مدریت پروسه کاری.
یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که هر کارمندی با مواجه است، این می باشد که نمی توانند بازخوردی را از مشتریان و مخاطبین جمع آوری کنند و به وسیله آن پروسه کاری خود را بهبود دهند. یک کارمند عالی کسی است که بتواند روی این موضوع مدیریت داشته باشد و به خوبی بتواند با مشتریان سایت خود ارتباط برقرار کند.
 
7.بررسی و تحلیل نمونه کارهای برنامه نویس.
جالب است بدانید که برخی از برنامه نویسان وب سایت، لینک هایی از نمونه کارشان را با افتخار برای شما می فرستند، ولی شما باید از آن ها نمونه کارشان را به طور کامل بخواهید و هر یک از کارهای شان را تحت بررسی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که در زمینه کارهایی که ادعا می کنند، واقعا تخصص و مهارت دارند یا خیر.
 
8.تست آزمایشی اشخاص.
این تست های آزمایشی واقعا مشخص می سازند که آیا این افراد در مجموعه مهارت های که از آن صحبت می کنند، برای طراحی سایت تخصص دارند یا خیر. برخی از شرکت های بزرگ نیز از این تست های کوتاه و سریع استفاده می کنند تا تخصص و استعداد برنامه نویسان سایت را بسنجند. نظارت بر چگونگی برنامه نویسی این افراد در طول پروسه کاری آن ها و این که چه کارهای انجام می دهند و چرا، به شما کمک می کند تا دریابید که آیا این اشخاص متناسب شرکت و تجارت شما می باشند یا خیر.
 
9.در انتخاب برنامه نویس عجله نکنید.
عجله کردن باعث می شود تا برای طراحی سایت تان انتخاب اشتباهی داشته باشید. سعی کنید از این افراد به صورت تلفنی و حضوری مصاحبه کنید و تست های مختلفی را از آن ها بگیرید تا در انتخاب خود مطمئن شوید. این موارد باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید که فرد مورد نظر شما در برنامه نویسی وب سایت مهارت دارد و به خوبی با شرایط شرکت شما نیز هم خوانی دارد و اطمینان یافتن از این موضوعات قبل از استخدام هر برنامه نویس وب سایتی ضرورت دارد.
 
10.روابط عمومی بالای برنامه نویس
استخدام یک برنامه نویس وب سایت بسیار هزینه بر است، از این رو شما باید افرادی را به کار بگیرید که از استخدام برنامه نویسان جدیدی بی نیاز باشید، هم چنین این افراد اگر بتوانند به خوبی با اعضای تیم طراحی سایت تان مطابقت یابند و ارتباط خوبی برقرار کنند، خیلی از کارهای طراحی وب سایت تان بدون دغدغه و با هزینه کم انجام می شود.

 نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنید . همچنین با رفتن به صفحه ثبت سفارش میتوانید سفارش خود را ثبت کرده تامشاورین سارین وب با شما تماس بگیرند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارین وب تجربه کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده