توصیه های برای کمپین های بازاریابی موفق

نویسنده :

ضحی بنام

۹۷/۰۵/۱۹

۱۱:۵۶

برای هر تاجری واجب و ضروری شده است تا تجارت خود را در کانال ها و مسیرهای دیجیتالی به جریان بی اندازد. در ادامه همراه با  طراحی سایت  باشید که درباره کمپین های بازاریابی موفق صحبت کنیم.

چه یک تجارت استارت آپ باشد یا یک تجارت تاسیس شده و یا وب سایت تجاری که سال های سال است که راه انداخته اید فرقی ندارد، بسیار ضروری است تا استراتژی بازاریابی دیجیتالی داشته باشید که به طور واضحی مشخص شده است. این استراتژی می تواند میزان مشاهده شدن شما را ارتقاء داده و فرصت های جدیدی را به وجود آورد.

هنوز هم، حدود 50 درصد از تجارت ها دارای یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی مشخص نمی باشند. تجارت هایی که با چشم انداز پویا بازاریابی دیجیتالی مطابقت نیافته اند، در معرض ریسک از دست دادن تاکتیکی قرار دارند که نسبت به زمینه چاپی و بازاریابی تلویزیونی بسیار به صرفه تر می باشند.

مانند هر بخش اجرایی یک تجارت کوچک، در بازاریابی دیجیتالی تلاش و کوشش بسیار گزینه مهمی برای ارائه نتایج بهتر می باشد. شما واقعا به یک بودجه بسیار بزرگ نیاز ندارید، در هر صورت، شما باید شوق و آرزوی این امر را داشته باشید و بخواهید تا موارد جدیدی را امتحان کنید و از نتایجی که به دست می آورید، درس بگیرید.

یک روش موفق و موثر با ساخت و ایجاد یک نقشه و برنامه ریزی برای کمپین بازاریابی دیجیتالی شروع می شود. اولین قدم این است که اهداف تان را تست و بررسی کنید، تحقیقاتی را انجام دهید، تعریف واضحی از مخاطبین مد نظر خود داشته باشید، محتواهای شگفت انگیز و حاوی اطلاعات مفیدی را بسازید، کاوش ها و جستجوهای خود را بهینه سازی نمایید و روی تمامی میزان تبدیل مخاطبین به مشتریان خود نظارت داشته باشید.

زمانی که یک بار هویت برند خود را ساختید، شما نیاز دارید تا آن را برای مشتریان خود شناخته شده و آشنا بسازید. این جا جایی است که استراتژی شما وارد میدان می شود.

اهداف و مقاصد خود را مشخص کنید.

ماموریت و کاری که قرار است انجام دهید را مشخص و واضح بسازید.

ماموریت کلی خود را در تجارت تان معین نمایید.
اهداف بازاریابی دیجیتالی تجارت شما باید مطابق با برنامه کلی شما باشد.

مشخص کنید که چه اهداف برجسته و مهمی در اختیار دارید و درباره کدام یک امیدوار می باشید تا در طول کمیپن بازاریابی دیجیتالی خود به دست آورید. برای مثال، آیا هدف شما این می باشد که تجارت تان به عنوان حل کننده مشکلات برای سرویس ها و یا محصولاتی خاصی که ارائه می دارید، نقش بی آفریند؟

KPI ها خود را مشخص کرده و آن ها را ارزیابی نمایید
KPIهای مشخصی را توسط معین کردن ویژگی هایی که به دست خواهید آورد برای خود تنظیم کنید، به گونه ای که بتوانند در شرایطی که شما در دستیابی به آن ها شکست خوردید نیز جوابگو باشند.
دیدگاه واقعی و حقیقی را با توجه به KPIهای خود بر اساس آنالیزها از تلاش های قبلی خود در بازارایابی دیجیتالی شکل دهید. با انجام این کار، شما افزایشی را در نتایج انتظار دارید، این در حالی است که به طور همزمان از معین کردن انتظارات بسیار بالا و غیر واقعی برای خود ممانعت به عمل می آورید.
برای مثال، شما می توانید از GOOGLE ANALYTICS برای KPIهای تان استفاده نمایید تا میزان تبدیل مخاطبین به مشتریان و نظارت و آنالیز میزان جذب افراد در رسانه اجتماعی مربوط به تجارت شما را مورد سنجش قرار دهد و یا حتی می توانید از یک ابزاری استفاده کنید که موفقیت بازاریابی محتوای شما را ارزیابی می نماید.

مشتریان شما چه کسانی می باشند؟

فرم و شکل قدیمی بازاریابی و تبلیغات محصولات شما به این ترتیب بود که به مشتریان تان می گفتید که واقعا به چه چیزهایی نیاز دارند، اما این روش مدت ها است که از مد و تب و تاب افتاده است. یک استراتژی موثر در نظر دارد تا در ارتباط با مشتریان اطلاعات و آگاهی بیشتری به دست آورد.

شما باید تحقیقاتی را در ارتباط با مشتریان خود انجام دهید و دریابید که موقعیت اجتماعی، جنسیت، شغل و حرفه و بودجه آن ها به چه ترتیب است که این ها تنها تعدادی از معیارهای مهم در این زمینه محسوب می شوند. شما می توانید از این اطلاعات برای مشخص کردن ویژگی های مشتریان تجاری خود استفاده نمایید.

شما می توانید خصوصیت های مختلفی از خریداران خود داشته باشید. شناسایی نیازهای مشتریان تان، بازاری که ترجیح می دهند استفاده کنند و هم چنین شناخت رقیبان تان یک امر ضروری برای دستیابی به استراتژی است که موفقیت آمیز و تاثیرگذر عمل می کند.

 با مشتریان خود در ارتباط باشید
مخاطبین مختلف به انواع استراتژی های گوناگون بازاریابی، به خوبی واکنش نشان می دهند. برای مثال، اپلیکیشن های گوشی همراه که هشدارها و اعلاناتی را در بر دارد، مورد توجه مشتریان جوان تر قرار می گیرد.

این اعلانات و هشدارها به این ترتیب کار می کند که هشدارها و اعلاناتی برای مشتریان مورد نظر خود زمانی که معاملات جدید انجام شد، ارسال کنید، البته بدون این که از آن ها درخواست ویژه دیگری داشته باشید.

ایمیل ها یک انتخاب ارجح برای مشتریان سن بالاتر می باشد، اما نه افرادی که خواستار این امر نمی باشند. در ادامه لیستی از توصیه هایی وجود دارد که باعث می شود تا در زمینه ارتباطات با مشتریان خود، بهترین انتخاب را انجام دهید.

ایمیل ها
برای 75 درصد از افراد بزرگسال که از اینترنت استفاده می کنند، ایمیل یک حالت ارجح و مقدم در بازاریابی محسوب می شود. زمانی که استراتژی بازاریابی خود را برنامه ریزی می کنید، این موضوع بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید. شما نیاز دارید تا تفکرات ویژه ای به ساختار ایمیلی خود داشته باشید که با یک SUBJECT LINE آغاز می شود. ایمیل شما باید قدرتمند بوده و همراه با یک عامل دعوت به عمل و هم چنین طراحی و محتوای خوبی باشد.

 وبلاگ
شما می توانید یک وبلاگ ویژه برای خود بسازید یا یک صفحه ای را در وب سایت خود به این امر اختصاص دهید. وبلاگ ها در ارائه بینش های شخصی به مشتریان بسیار سودمند می باشند و می توانند تجارت تان را برای آن ها انسانی تر و قابل دستیابی بسازند. یک وبلاگ هم چنین به مشتریان شما فرصتی ارائه می دارد تا واکنش ها و عکس العمل هایی را ارائه دهند و هم چنین باعث می شود تا ارتباطات احساسی را با تجارت شما برقرار سازند.

اپلیکیشن ها
این امر برای شما اندکی هزینه بر می دارد تا اپلیکیشنی را در اختیار داشته باشید که برای تجارت شما ساخته شده است. شمار قابل توجهی از تجارت های کوچک دارای اپلیکیشن هایی می باشند که از آن برای ارسال موارد بروزرسانی شده و ارائه موارد جدید در تجارت شان به مشتریان خود ارسال می نمایند.

رسانه های اجتماعی
با ساخت یک پروفایل تجاری در GOOGLE+، TWITER، FACEBOOK و PINTEREST مانند دیگر شبکه های اجتماعی، تجارت شما بیشتر سر زبان های می افتد. رسانه های اجتماعی شما را قادر می سازند تا با مشتریان علاقه مندی در ارتباط باشید و از واکنش ها و بازخوردهایی که ارائه می دارند، درس بگیرید. توصیه می شود که خیلی در این زمینه اغراق نکنید، تنها به مشتریان مورد نظر خود دقت کنید و هر آن جا که حضور دارند، بروید.

کمپین های فراگیر
این نوع کمیپن ها در جایی روی می دهند که شیوع و توزیع بی سابقه از یک پروژه بازاریابی برای دیگر مخاطبین اتفاق بی افتد. اما تجارت خود را مجبور به فراگیر شدن این چنینی نکنید، زیرا برای مشهوریت تجارت تان ریسک و خطراتی را در بر دارد، جایی که پیام های اشتباهی ممکن است توسط مخاطبین برداشت و درک شود.

شما می توانید از ابزارهایی مانند SPROUT SOCIAL، SPRINKLR و یا HOOTSUITE استفاده نمایید که بر بازخوردهای رسانه اجتماعی شما مانند دیگر فعالیت های آنلاین، نظارت می نماید.

بهینه سازی موتورهای جستجو یا مرورگرها
زمانی که یک بار بخش مربوط به رسانه اجتماعی تجارت خود را راه انداختید، باید اطمینان حاصل کنید که محتواهای تان برای مرورگرها بهینه سازی شده است. گوگل اخیرا به موتور جستجو رهبر و پیشرو تبدیل شده است و مشتریان با استفاده از سوالات، کلمات کلیدی و حتی کلمات دارای غلط املایی، به جستجو می پردازند.

ساخت مقالاتی که کاربردی و شگفت انگیز بوده و دارای کلمات کلیدی مهم و مفیدی است می تواند باعث شود تا تجارت ها رتبه بندی یا سئو و بهینه سازی بالایی را از گوگل به دست بیاورند. کار کردن با یک موسسه بازاریابی تجاری مشهور و محبوب  می تواند شما را قارد سازد تا به این سطح بالای سئو و بهینه سازی سایت خود دست یابید و اطمینان حاصل کنید که سایت و یا تجارت شما در صدر نتایج جستجوی گوگل در میان هزاران حرفه مشابه قرار دارد.

سعی نکنید که مقالات خود را با کلمات کلیدی بسیار زیاد شلوغ کنید، کیفیت بسیار مهم است و باید اطمینان یابید که که مقالات شما از کیفیت بالایی برخوردار است که همین امر رتبه بندی سایت تجاری تان را در موتور جستجو گوگل بالا می برد.

روی کمپین خود نظارت داشته باشید
بعد از این که برنامه ریزی کردید و آن را اجرا نمودید، باید بتوانید روی کمیپن بازاریابی آنلاین خود نظارت داشته باشید. نرم افزارهای نظارتی متعددی وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید که به شما اجازه می دهند تا نتایج خود را تست و بررسی کرده و مشاهده نمایید. در میان نظارت کنندگان بزرگ می توان به GOOGLE ANALYTICS اشاره کرد که شما می توانید به راحتی از طریق اکانت ایمیل گوگل، به آن دسترسی داشته باشید.

با GOOGLE ANALYTICS، شما جزئیاتی را در ارتباط با آمارهای ترافیکی وب سایت، منابع این ترافیک ها و ارزیابی میزان تبدیل مخاطبین به مشتریان سایت و فروش ها را به دست خواهید آورد. این امر می تواند داده هایی را در ازای هر کلیک روی تبلیغات، شبکه های اجتماعی و هم چنین نظارت بر HTTP REFERRER در دیگر موتورهای جتسجو نیز ارائه دهد.

نظارت بر اجرای تجارت شما در هر یک از استراتژی های آنلاین شما می تواند این آگاهی را به شما بدهید که کدام مورد می تواند بازگشت سود از سرمایه بالایی را برای شما به ارمغان بیاورد. به عبارت دیگر، شما می توانید به این موضوع مهم دست یابید که استراتژی شما به خوبی کار می کند و تکرار می شود و به بهبود خود ادامه می دهد.

زمانی که تمامی موارد گفته شده انجام شود، بازاریابی دیجیتالی تماما در ارتباط با فروش محصولات و سرویس های تان می باشد. اگر شما نمی توانید هیچ فروشی را به دست بیاورید، شما باید استفاده از بازاریای اتوماسیون محصولات را نیز مورد ملاحضه قرار دهید که شما را قادر می سازد تا مقایسه هایی را انجام دهید و موفقیت کمپین تجاری و بازاریابی خود را تضمین نمایید.

نیاز به طراحی سایت دارید ؟ قبل از آن با شماره تلفن های بالای سایت تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه تماس با ما شرکت درخواست مشاوره کنید . همچنین با رفتن به صفحه ثبت سفارش میتوانید سفارش خود را ثبت کرده تامشاورین سارین وب با شما تماس بگیرند . طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت خود را با سارن وب تجربه کنید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده