ریسپانسیو در آینده وب چگونه است ؟

نویسنده :

ضحی بنام

۹۶/۰۵/۱۹

۱۰:۴۱

ریسپانسیو بودن به قدری در وب مهم شده که دیگر با اسم " طراحی سایت واکنشگرا " از آن یاد نمیشود و به طور خلاصه همان طراحی سایت نامیده میشود . در ادامه قصد داریم تا شمارا با آینده طراحی سایت واکنشگرا و نقش واکنشگرایی در آینده وب اشنا کنیم . در ادامه همراه با سارین وب باشید .


به طور طبیعی، نظرات در خصوص انتخاب تکنیک های طراحی Responsive متفاوت است، بسیاری از سایت هایی که ادعا میکنند واکنش گرا هستند در حقیقت اینگونه نیستند، یه به صورت سطحی و تنها در انتخاب عرض وب سایت است که متناسب با صفحه نمایش تغییر پیدا میکنند ولی به طور کلی حرف از طراحی وب سایت واکنش گرا همه جا وجود دارد.

برای اینکه ما متوجه شویم که طراحی واسط کاربری Responsive به کجا خواهد رفت، باید بدانیم که این سبک از کجا آمده است!


نیاز اولین چیز است !

طراحی سایت واکنشگرا یا همان ریسپانسیو همزمان با ورود گوشی های هوشمند به بازار رخ داد . قبل از آن وب سایت ها در طراحی سایت خود ، دو نسخه داشتند ، یکی نسخه معمولی و یکی نسخه موبایل که با یک سابدامین به نام M برروی دامنه اصلی سوار میشد .

پس میبینید که نیاز به گوشی های هوشمند و وبگردی سبب طراحی سایت واکنشگرا شد .


طراحی سایت Responsive تنها راه برای زنده نگه داشتن وب

با سرعت فزآینده تغییرات در وب، ارقام و آمارها همیشه از رده خارج هستند و نمیتوانیم به عنوان یک سند برای حال حاضر به آن ها رجوع کنیم. اما اکثر تحلیل گران بر این باورند که وب موبایلی به سرعت به 50 درصد از ترافیک بازدید وب سایت ها دست پیدا خواهد کرد. با این رشد طراحی واکنش گرا به یک اصل اقتصادی نیز تبدیل می گردد، زیرا ما میتوانیم برای این تعداد از ابعاد صفحات نمایش، صدها سایت را طراحی کنیم ( اگر نگوییم هزاران سایت) که البته زمان و مخصوصاً هزینه آن بسیار بالا خواهد بود، و یا میتوانیم طراحی واکنش گرا را انتخاب نماییم! این است که میگوییم طراحی سایت واکنش گرا تنها راه زنده ماندن وب است، مخصوصاً در آینده. تا اینجا میدانیم که این یک نیاز است، اما باید بدانیم که طراحی وب سایت Responsive هم مانند بسیاری دیگر از طراحی ها برای بقا و پاسخگویی به نیازهای جدید همواره در حال به روزرسانی خواهد بود.آینده طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا باید پاسخگوی موارد بسیار دیگری که با ایجاد دستگاه های جدید و تکنولوژی های جدید می آیند باشد. شاید یکی از مهمترین آن ها در آینده چگونگی اسکرول کردن باشد، زیرا این موضوع در دستگاه های مختلف با ابعاد های متفاوت یکی از چالشهای حال حاضر این نوع سبک از طراحی می باشد.

همچنین استفاده از ورودی های متفاوت این گجت های همراه، همیشه یکی از چالش های طراحی وب سایت Responsive بوده است، زیرا در این دستگاه ها، بر خلاف کامپیوتر های همراه یا رومیزی که از موس و کیبورد به صورت معمول برای ابزار های ورودی استفاده میکنند، لمس کردن صفحه و کلیدهای کاربردی دیگری که در دستگاه قرار دارد یکی از راههای متنوع ورودی می باشد. ضمن اینکه دستورات صوتی و تصویری نیز کم کم در حال کارآمد شدن می باشند. هر کدام از این ورودی ها دارای حالات و ابزارهای مختلفی است که همخوانی در آنها برای ایجاد یک رابط کاربری واکنش گرا، کار ساده ای نیست.

دربالا به مواردیکه در ریسپانسیو بودن طراحی سایت نیاز بود اشاره شد . برای طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت با سارین وب در ارتباط باشید .

دیدگاه ها

برای این نوشته تا کنون دیدگاهی ثبت نشده